Odvolací soud rozhodl o vazbě Davida Ratha. Verdikt ale nesdělil

02.04.2013 16:48

Krajský soud v Praze v úterý v neveřejném zasedání rozhodl o stížnosti proti propuštění poslance Davida Ratha, který je stíhán za korupci, z vazby na kauci. Soud však nesdělil, jak rozhodl. Rath ale v pražském ruzyňském vězení podle tamní mluvčí Pavly Bohatové zatím stále je.

Odvolací soud rozhodl o vazbě Davida Ratha. Verdikt ale nesdělil
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath ve sněmovně žádá vydat k trestnímu stíhání

"K obsahu rozhodnutí Krajského soudu v Praze ani o jeho důvodech nemohu poskytnout žádné informace, a to až do doby, kdy bude písemné rozhodnutí krajského soudu doručeno všem oprávněným osobám," sdělila ČTK mluvčí krajského soudu Zuzana Steinerová. Rozhodnutí zatím nemá k dispozici ani Rathův advokát Roman Jelínek.

Server lidovky.cz ovšem informoval, že Rath má zůstat ve vazbě.

Soud rozhodoval o připuštění kauce a o propuštění Ratha z vabzy

Podle Steinerové soud rozhodoval celkem o dvou stížnostech státního zástupce - jednak proti připuštění dvoumilionové kauce, kterou okresní soud za propuštění Ratha stanovil, a také proti samotnému rozhodnutí o propuštění. Rodina bývalého středočeského hejtmana Ratha přitom kauci už dříve složila.

"Krajský soud nyní vyhotoví písemné rozhodnutí a poté vrátí spis Okresnímu soudu Praha - východ, který provádí rozeslání jeho usnesení stranám," dodala Steinerová. Spis chce odvolací soud odeslat nejpozději začátkem příštího týdne.

Rath byl ve vazbě, protože mohl pokračovat v trestné činnosti nebo utéct

Rath, který je ve vazbě od loňského května, se v ní nachází ze dvou důvodů - kvůli obavě, že by mohl utéct a kvůli možnému pokračování v trestné činnosti. Okresní soud ale začátkem března rozhodl o přípustnosti nahrazení útěkové vazby kaucí, druhý důvod již podle soudu netrvá.

Policie poslance obvinila loni v květnu z přijetí sedmimilionového úplatku. Rath si údajně vzal peníze za zmanipulování zakázky na opravu buštěhradského zámku. V září mu policisté rozšířili stíhání kvůli dalším údajným úplatkům. Bývalý hejtman je prý dostal za to, že zasahoval do soutěže na nákup zdravotnického vybavení pro kolínskou, kladenskou a mladoboleslavskou nemocnici.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

20:23 Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

Ostuda České republiky v pozdní digitalizaci, ostuda kvůli chybějícímu obchvatu hlavního města, emis…