Odvolaný Šnábl varuje: Riziko, že stát prohraje arbitráže, je obrovské

19.08.2013 17:49

V pátek ministr financí Jan Fischer odvolal Radka Šnábla, vedoucího oddělení mezinárodní ochrany investic. Podle kritiků i samotného Šnábla teď hrozí, že český stát prohraje rozběhnuté arbitráže. Řekl to v pondělním Radiožurnálu.

Odvolaný Šnábl varuje: Riziko, že stát prohraje arbitráže, je obrovské
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

Podle ministra Fischera Šnáblovy zvyky a jednání snižovaly důvěryhodnost úřadu. To ale odvolaný vedoucí odmítá. „Tohle je skutečně osobní. Od chvíle, kdy nastoupil pan Fischer, mi bylo jasné, že naše soužití bude krajně obtížné.“ A připomněl, že už v době, kdy byl Fischer premiérem, ho kritizoval za PPP projekt rozšíření střešovické nemocnice.

Chce agendu předat, ale nemůže

Dalším důvodem odvolání mělo být jeho nedostatečné vzdělání. Jediným problémem prý ale je, že personálnímu oddělení nedodal všechny materiály. „Já jsem personálce dlužil kde co, protože jsem jim ty věci nedával. Já jsem se naučil, že když nemusím někomu dávat soukromé údaje, tak je prostě nedávám.“ A dodal, že oddělení to po něm ani nechtělo.

„Já jsem nikdy netoužil být státním úředníkem, a proto nemám nejmenší problém odejít,“ pokračoval. Chtěl by však alespoň řádně předat svou agendu, neboť o strategiích státu uplatňovaných v arbitrážích má přehled pouze on. „Je pravda, že jsem z povahy věci jediný, kdo má v hlavě strategii, jak stát hájit,“ prohlásil Šnábl. „Já nemám problém ta data předat. Za posledních 48 hodin jsem dostal čtyři nabídky pracovat v arbitrážích proti státu. Ty nabídky jsem nepřijal a o to víc bych stál o to, abych měl možnost agendu předat, protože riziko je obrovské.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze

Tvrdil jste, že nejste vládní kandidát

Ale za svého poradce chcete člena vádní strany, konkrétně STAN. Navíc toho, kdo si chtěl ponechat mandát i podobu své stáže v zahraničí. Tak si představujete tu vaši slibovanou nezávislost? Můžete mi ji tedy přesně definovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …