Odvolávání Pekarové. Opozice se pokusí už na příští schůzi

18.03.2023 12:45 | On-line

Na příští řádné schůzi Poslanecké sněmovny by poslanci mohli jednat o odvolání Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) z funkce předsedkyně této dolní parlamentní komory. Pokus opozičních hnutí ANO a SPD však s největší pravděpodobností úspěšný nebude. Opozici vadí postup Pekarové Adamové při schvalování snížení červnové valorizace důchodů.

Odvolávání Pekarové. Opozice se pokusí už na příští schůzi
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová při řízení sněmovní schůze provázené rozsáhlými obstrukcemi stranila podle opozičních zástupců v některých případech vládnímu táboru. Pekarová Adamová opozici vzkázala, že jen hledá viníka nepřijatelného vystupování svých poslanců. Podpořil ji také premiér Petr Fiala (ODS). Za nynějšího rozložení sil v dolní parlamentní komoře se dostatečný počet hlasů pro odvolání předsedkyně asi nenajde.

Sněmovna by měla schvalovat například také zakotvení výše platů učitelů, které budí kontroverze kvůli jeho možnému zúžení. U vládní novely o pedagogických pracovnících nově vyvolala kontroverze úprava skupiny koaličních poslanců, podle které by mohli mít ze zákona mzdu kolem 130 procent průměrné hrubé mzdy v celém hospodářství jen učitelé.

Původní předloha počítá se stanovením odměňování všech pedagogických pracovníků. S novým nastavením nesouhlasí školské odbory a další organizace, které se vzdělávání v Česku věnují.

Pokračovat by Sněmovna mohla v závěrečném kole projednávání sporných změn ve volbě radních České televize a Českého rozhlasu. Řádná schůze začne v úterý 4. dubna. Návrh jejího programu už projednal organizační výbor.

reklama

autor: čtk

Odchod do důchodu

Paní Schillerová, přijde mi to, nebo nějak často měníte své názory? Teď tvrdíte, že je pro vás navýšení věku odchodu do důchodu nepřijatelné, ale podle jiných, s tím souhlasili a zrovna vy jste to jako ministryně sama navrhovala - https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/396856-schillerova-chce-zvysi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

opoziceby měla raději vyjít do ulic, ve sněmovně si z ní dělají srandu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusepepek vyskoč ze senátu , 18.03.2023 12:57:19
Zbytečná gesta. Každý občan ví, že tam nemá co dělat a taky to, že ji nemá kdo odvolat. Už je jenom na občanech, jak dlouho vládní demožumpa a Pekarová budou tam, kde jsou.

|  6 |  0

Další články z rubriky

Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

12:40 Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

O cestě premiéra Fialy do USA informovaly mezi českými médii i Novinky.cz, včetně upozornění na soci…