Odvolejte Vojtěcha, vystřídejte ho Prymulou, žádá Babiše hejtman. Důvodem je selhání distribuce pomůcek

21.03.2020 14:33

Pode informací České televize hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) žádá hlavu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Kolega Martina Netolického, hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (za ČSSD) tvrdí, že Vojtěch nezvládá situaci. Babiš Netolického výzvu smetl ze stolu.

Odvolejte Vojtěcha, vystřídejte ho Prymulou, žádá Babiše hejtman. Důvodem je selhání distribuce pomůcek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch

Hejtmani Pardubického kraje a Kraje Vysočina Martin Netolický (ČSSD) a Jíří Běhounek (nestraník za ČSSD) se shodují v tom, že ministr zdravotnictví nominovaný hnutím ANO Adam Vojtěch nezvládá situaci.

Běhounek sdělil ČTK, že Vojtěch odpovídajícím způsobem nezorganizoval distribuci ochranných pomůcek zdravotníkům.

„Podle Běhounka resort zdravotnictví původně deklaroval, že má svoje dodávky ochranných pomůcek, ale ve skutečnosti nemá žádné. Hejtman tudíž předpokládá, že bude do zdravotnictví směřovat i část dodávek očekávaných během víkendu. Stát podle něj nenechá například záchranné služby v problémech,“ napsala ČTK.

Netolický vyzval premiéra, aby Vojtěcha odvolal z funkce. Už má představu, kdo by ho mohl nahradit. Ministrem zdravotnictví by se podle Netolického měl stát Roman Prymula, dnešní šéf ústředního krizového štábu a dosavadní náměstek Adama Vojtěcha.

Babiš Netolického výzvu smetl ze stolu.

„Já myslím, že to není teď ta chvíle, abychom se vyzývali k něčemu. Celý svět dnes nakupuje. Tak ať si pan hejtman zkusí něco koupit. Myslím, že jeden kraj to zkusil a tu dodávku mu zadrželi v Maďarsku. My jsme ve válce a my tu situaci řešíme,“ uvedl premiér.

Na Vojtěcha se zlobí kvůli tomu, že dodávky, které měly dostat kraje, byly pokráceny o 20 procent, protože si Ministerstvo zdravotnictví stáhlo část dodávek pro sebe. „Kolegové si od rána stěžují. Vznikla tisková zpráva za všechny hejtmany. Já musím poděkovat panu ministrovi vnitra Hamáčkovi (ČSSD). ... Když si přečtete o tom selhávání distribuce, tak já jsem velmi rád, že tu distribuci od pondělka převezme Ministerstvo vnitra.“

Hejtman Pardubického kraje konstatoval, že jsme v krizové situaci, takže je na čase, aby resort řídil odborník. Netolický připomněl, že i premiér Babiš opakovaně říkal, že ve vládě mají zasednout odborníci. A teď je čas na nástup odborníků, kteří budou mít respekt a k nimž budou jejich podřízení loajální.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

7:40 Okamura se před lidmi neudržel: V EU se zbláznili! Green Deal. Elektřina zdraží o stovky procent. Všichni budete na dávkách!

„To, že se vám teď zdražuje elektřina, už je na základě Zeleného údělu EU. Elektřina se má zdražit o…