Oficiální stížnosti lidí na Zemanovy sprosťárny v rádiu prý překonají všechny rekordy

03.11.2014 13:55

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a Rada Českého rozhlasu se budou zabývat posledními Hovory z Lán. Obě instituce dostaly mnoho stížnosti posluchačů na vulgarismy, které v pořadu Českého rozhlasu zazněly z úst prezidenta Miloše Zemana. Posuzovat budou nikoli výroky hlavy státu, ale to, zda nepochybil Český rozhlas.

Oficiální stížnosti lidí na Zemanovy sprosťárny v rádiu prý překonají všechny rekordy
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Miloš Zeman v Pekingu

"Během dneška jsme dostali kolem stovky stížností, což zřejmě překoná všechny rekordy," řekl ČTK předseda RRTV Ivan Krejčí. Rada se pořadem bude zabývat na příštím zasedání za dva týdny. Krejčí očekává, že v případě zjištění prohřešku vydá rada upozornění na porušení zákona nebo si vyžádá další vyjádření od Českého rozhlasu.

Situací se v příštím týdnu bude věnovat také Rada Českého rozhlasu. K dispozici by měla mít stanovisko etické komise. Během dneška radě, podobně jako samotnému Českému rozhlasu dorazily stížnosti posluchačů, zatím v řádu jednotek, řekl ČTK místopředseda rady Jiří Vejvoda. "Tématem našeho zkoumání není prezident Zeman, ale to jak se zachoval rozhlas. Budeme se ptát, jestli tomu šlo v živém vysílání zabránit, což podle nás nešlo. A hlavně jak se k případným dalším Hovorům z Lán bude rozhlas stavět," řekl.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Český rozhlas s pořadem nadále počítá, chce si ale s Hradem o poslední události promluvit. "Pořad nadále vysílat budeme, v komunikaci s prezidentskou kanceláří se nicméně k poslednímu vysílání Hovorů z Lán vrátíme," řekl mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Hlava státu použila vulgarismy v nedělním vysílání Hovorů z Lán na Radiožurnálu. Zeman to vysvětlil tím, že tak činí i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. A protože Schwarzenberga má ráda pražská kavárna, tak se prý prezident chtěl těmto lidem zalíbit.

Vyjádřil se k politickým vězňům v Rusku a skupině Pussy Riot: "Víte, co je Pussy? Kunda. S prominutím v textech této skupiny je kunda sem, kunda tam. Nebudu se zastávat - teď jsem chtěl říci kurev - ale já nejsem (Karel) Schwarzenberg..., tedy poněkud deviantních dam." Na otázku týkající se jeho vulgarismů odpověděl: "Já jsem se inspiroval panem Schwarzenbergem, který v každé druhé větě říká hovno." Pokud jde o služební zákon, vláda podle Zemana "podlehla panu (Miroslavu) Kalouskovi a zkurvila služební zákon z původní podoby".

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…