Ohně, vandalismus, zatýkání, masové protesty. V USA to po zvolení Trumpa vře

10.11.2016 17:30 | Zprávy
autor: vef

25 měst a tisíce lidí se ve Spojených státech amerických zapojily do protestů proti nově zvolenému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Uvádí to televize CNN, ale i další americká média.

Ohně, vandalismus, zatýkání, masové protesty. V USA to po zvolení Trumpa vře
Foto: donaldjtrump.com
Popisek: Donald Trump

Protesty se prý zvedly v New Yorku, Chicagu, Clevelandu, Nashvillu, San Francisku, Seattlu a na řadě dašlch míst USA. Lidé prý skandovali hesla proti Trumpovi. Při demonstracích byly údajně zadrženy desítky lidí. 

Jak uvedla CNN, mezi asi pěti tisíci protestujícími před newyorským sídlem společnosti nového prezidenta Trump Tower, se objevila i zpěvačka Lady Gaga, která během kampaně podporovala demokratickou kandidátku Hillary Clintonovou. Demonstranti prý především nelibě nesou Trumpův plán postavit zeď na hranicích s Mexikem, protestují i proti jeho kampani, která rozdělila národ.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Robert Plaga, Ph.D. byl položen dotaz

Jazyky

Proč chcete rušit výuku angličtiny od první třídy? A je taky pravda, že chcete zrušit volbu druhého jazyka na druhém stupni? Není obojí krok zpátky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Krejčí o Ukrajině: Ta válka za to nestojí. EU selhala

12:51 Profesor Krejčí o Ukrajině: Ta válka za to nestojí. EU selhala

Válka na Ukrajině nemá vojenské řešení, západní politici podléhají nebezpečné militaristické rétoric…