Ohrožená Marvanová promlouvá o fungování „Babišova" ministerstva: Jsem zklamaná. Je tu vliv určitých skupin

30. 5. 2014 7:11

Hana Marvanová pravděpodobně sama opustí funkci první náměstkyně ministryně spravedlnosti Heleny Válkové. „Nebudu se držet ani dveří, ani židle,“ uvedla. Právo informuje, že se čeká na postoj hnutí ANO včetně Andreje Babiše, které obě ženy do funkcí vyslalo, to potvrdila i v rozhovoru v MF Dnes. Marvanová deníku řekla, že tlak na její odchod pramení z lobbistických skupin advokátů a exekutorů.

Ohrožená Marvanová promlouvá o fungování „Babišova" ministerstva: Jsem zklamaná. Je tu vliv určitých skupin
Foto: Archiv HM
Popisek: Advokátka Hana Marvanová
reklama

Anketa

Jak uspěje Babiš v boji s daňovými úniky a rozkrádáním ve státní správě?

hlasovalo: 14221 lidí

První náměstkyně ministryně spravedlnosti Hana Marvanová pravděpodobně v příštích dnech ve funkci skončí. Donedávna přátelské vztahy ministryně Heleny Válkové a Marvanové se natolik zhoršily, že jak ministryně, tak její statutární zástupkyně prý připouštějí, že jejich další spolupráce je takřka vyloučena. Dnešní Právo cituje Marvanovou: „Nebudu se držet ani dveří, ani židle,“ uvedla.

Nicméně Válková prý vzkázala, že ji neodvolá, ale nabídne jí jiné místo, kde bude využita její odborná erudice. Nyní se údajně čeká, jak se dohodnou špičky hnutí ANO s Andrejem Babišem v čele.

„Pokud mi řeknou, že mám skončit, nemám s tím žádný problém, protože se vrátím ke své advokátní praxi,“ tvrdí Marvanová s tím, že pro ni bylo velkou obětí opustit svou praxi a přejít do státní správy.

Píchla jsem do vosího hnízda

Marvanová je prý přesvědčena, že tlak na její odchod z ministerstva pochází od lobbistických skupin advokátů a exekutorů a některých soudců. „Je to tlak vlivných zájmových skupin, které se kolem ministerstva pohybují,“ řekla Právu. Usuzuje tak prý z toho, že situace se kolem ní vyhrotila, když v souladu s vládním programem prosazovala snížení odměn advokátů. A také transparentní jmenování soudních funkcionářů.

„Ti lidé vědí, že jsem působila v protikorupčních organizacích a teď mohu díky své funkci změny prosadit,“ říká Marvanová o údajném důvodu, proč některé skupiny tlačí na její odchod z ministerstva.

Do státní správy přišla Marvanová jako představitelka boje proti korupci. Právnička přiznala pro MF Dnes, že je zklamaná, protože některé věci se nedaří prosadit. „Jestli jsem zklamaná, tak z jediné věci. Prosazuji naprosto přesně program této vlády v bodech, které se týkají například exekucí, reformy znalců a podobně. Očekávala bych pro tyto kroky podporu. Brala jsem to tak, že když se vláda na těch bodech shodla, že je chce. To byl také důvod, proč jsem přišla pomáhat. Lidé žádají posílení vymahatelnosti práva a to je i můj cíl, jinak bych tady nebyla,“ řekla Marvanová v rozhovoru pro MF Dnes a potvrdila, že situace se řeší v hnutí ANO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vraždy, únosy, vydírání, desítky milionu v hotovosti přímo u zadržených. I tak funguje vietnamská mafie v Česku

4:44 Vraždy, únosy, vydírání, desítky milionu v hotovosti přímo u zadržených. I tak funguje vietnamská mafie v Česku

ParlamentníListy.cz přinesly před několika dny rozhovor s mužem, který se dlouhodobě soustředí na vi…