Ohrožujete nás jako fašisti ve slovenském parlamentu, kde rozšířili covid! Michálek se překřikoval s Volným

18.02.2021 17:55

Ve Sněmovně to zase vřelo. Na jedné straně nezařazený poslanec Lubomír Volný, který odmítá nosit roušky, a na druhé spravedlivě rozhořčený pirát Jakub Michálek, který chodí za babičkami a dědečky. A do toho ministr vnitra Hamáček hrozí trestním stíháním. Komedie, která není moc k smíchu. Pandemický zákon jako Pandořina skříňka?

Ohrožujete nás jako fašisti ve slovenském parlamentu, kde rozšířili covid! Michálek se překřikoval s Volným
Foto: Repro Facebook poslance Volného
Popisek: Poslanec Lubomír Volný (Volný blok)

Hádka začala tak, že poslanec Volný neváhal nazvat pandemický zákon, na němž se dohodla Babišova vláda s opozicí s výjimkou SPD, Pandořinou skříňkou, která podle něj jen otevírá cestu k budoucí „hygienické totalitě“ v České republice.

„Jediný útok tady ve Sněmovně je, že vy nenosíte ochranné prostředky, sedíte tam vedle nás a ohrožujete nás, tak jako ve slovenském parlamentu fašisti rozšířili covid a nakazili ostatní poslance,“ hlásil Michálek. „My když potom půjdeme za našimi babičkami a dědečky, tak je budeme ohrožovat proto, že vy se chováte nezodpovědně,“ kvílel dál šéf poslanců Pirátů směrem k Volnému.

Anketa

Pokud by vláda vyhlásila totální a úplný lockdown na 14 dní, byli byste pro?

66%
34%
hlasovalo: 23149 lidí
„Vy chcete uvalit povinné testování na děti. Takže buďte tak laskaví, pokud chcete, abych já nosil roušky, uvalte povinné testování na poslance. A já tady veřejně říkám, jestli zavedeme povinné testování před každou schůzkou Poslanecké sněmovny, a to veřejně, abychom šli lidem příkladem, tak já si pro ty lidi špejle do nosu strkat budu a začnu nosit roušku. Přestaňte být pokrytci, jste jen pokrytci, podvodníci a lháři,“ běsnil Volný ve své odpovědi.

Pirátský poslanec Ondřej Profant mu na to opáčil, že jejich poslanci na antigenní testy poslušně chodí. Dokonce sám šéf Ivan Bartoš se dnes na svém facebooku pochlubil slovy: „Naši lidé na testy chodí. Já dnes negative.“

Do debaty se po chvíli svým typickým stylem vmísil i současný ministr vnitra a předseda socialistů, Jan Hamáček. Ten Volného výhrůžně upozornil, že je v jeho zájmu, aby se pravidelně testoval. Ukázal přitom na paragraf 153 trestního zákoníku, který se týká šíření nakažlivé lidské nemoci z nedbalosti, a řekl Volnému, že u tohoto trestného činu je „zajímavá“ sazba. Tím bohužel Volného tvrzení o počátcích hygienické totality příliš nevyvrátil.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

17:04 Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

Europoslanec z ODS Jan Zahradil se vyjádřil k duhové České poště a ke Komerční bance, která ve své r…