Okamura: Je extremista člověk, kterému vadí bordel a špína? Vy pseudointelektuálové...

16.09.2013 12:07

Šéf hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura se zostra obul do politologů. Neznají realitu, nejsou ani mezi lidmi, ani mezi politiky. Uvedl to ve svém vyjádření pro Lidové noviny, které zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Okamura: Je extremista člověk, kterému vadí bordel a špína? Vy pseudointelektuálové...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Základem volebního programu hnutí Úsvit je prosazení zákona o referendu. Přes to prý nejede vlak

Anketa

Kterou stranu budete volit? Ptáme se mezi 16.- 22. zářím

19%
20%
5%
5%
1%
hlasovalo: 176657 lidí

Lidové noviny se Okamury ptaly na to, zda si myslí, že jej ve volbách budou volit extremisté, jak tvrdí někteří politologové.

„Politologové například tvrdili, že v senátních volbách nemám šanci ani v prvním kole, a hezky logicky to nějak zdůvodnili. Opak byl pravdou,“ píše Okamura s tím, že podle jeho názoru je reálná politika naprosto mimo schopnost vnímání našich politologů a komentátorů.

„Vlastně nevím o jediném politologovi, který by alespoň na vteřinku pochytil skutečnou politickou realitu, jejich vývody jsou scestné, a to z jednoho zásadního důvodu - neznají realitu - nejsou ani mezi lidmi, ani mezi politiky, čerpají jen z médií, případně z šeptandy a spekulací svých blízkých intelektuálů. Například mě se nikdy žádný politolog nezeptal, co si myslím.“

Okamura se zamýšlí i nad samotným označením „extremista.“ Je-li podle Okamury extremistou člověk, kterému vadí nepořádek a špína na ulici, nebo člověk, který je naštvaný na stávající politickou elitu, tak je to „možná můj volič“.

Okamura svého pravděpodobného voliče dál definuje takto: „Člověk, který doufá, že se tentokrát zase nespálí a ten, komu dá důvěru, ho nezklame.“

Tomio Okamura je přesvědčen o tom, že to, že říká a píše to, co si myslí, mu bere „u takzvaných pseudointelektuálů body“.

„Normální lidé ovšem nechtějí politicko-korektní řečičky - oni v té realitě žijí a doufají, že jim někdo pomůže, že se politik nebude tvářit, že ty jejich problémy neexistují,“ uvedl Okamura s tím, že je přesvědčen, že ve volbách kandidují i radikálnější uskupení, než je jeho Úsvit.

Celé vyjádření Tomia Okamury na FCB:

Lidové noviny se mne zeptaly, zda si myslím, že mě ve volbách budou volit extremisti, jak tvrdí někteří politologové. Údajně se to může stát proto, že jsem se v minulosti vyjadřoval proti Romům.

Odpověděl jsem jim takto:

Politologové například tvrdili, že v senátních volbách nemám šanci ani v prvním kole, a hezky logicky to nějak zdůvodnili. Opak byl pravdou. Bohužel či bohudík - reálná politika je naprosto mimo schopnost vnímání našich politologů a komentátorů, jejichž vyjádření slyšíme v televizi či čteme v novinách. Vlastně nevím o jediném politologovi, který by alespoň na vteřinku pochytil skutečnou politickou realitu, jejich vývody jsou scestné, a to z jednoho zásadního důvodu - neznají realitu - nejsou ani mezi lidmi, ani mezi politiky, čerpají jen z médií, případně z šeptandy a spekulací svých blízkých intelektuálů. Například mě se nikdy žádný politolog nezeptal, co si myslím.
Pokud jde o ty extremisty - kdo to je extremista? Člověk, kterému vadí bordel a špína na ulici? Nebo člověk, který je naštvaný na stávající politickou elitu, která na něj na člověka z ulice kašle a jen krade a podvádí a lže? Ano - tohle asi bude možná můj volič. Člověk, který doufá, že se tentokrát zase nespálí a ten, komu dá důvěru, ho nezklame. Říkám a píšu to, co si myslím - a bere mi to u takzvaných pseudointelektuálů body. Normální lidé ovšem nechtějí politicko-korektní řečičky - oni v té realitě žijí a doufají, že jim někdo pomůže, že se politik nebude tvářit, že ty jejich problémy neexistují. Přesto si myslím, že do voleb jdou ještě jiné radikálnější strany než my, takže náš Úsvit je jednou z těch umírněnějších voleb – nabízíme jasné pojmenování problémů a jasná konkrétní řešení (viz moje blogy, knihy atp.).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…