Okamura: Kalouskův návrh odmítám. Už teď mi vyhrožují násilím

15. 2. 2013 10:02

Zákonodárci si v uplynulých dnech omezili imunitu. Kdyby svého kolegu nevydali poslanci nebo senátoři k trestnímu stíhání, může vyšetřování začít po skončení jeho mandátu. Návrh Miroslava Kalouska (TOP 09), aby se imunita vztahovala jen na projevy na půdě parlamentu, ale neprošel. Nesouhlasí s ním ani senátor a podnikatel Tomio Okamura, už nyní se prý kvůli svým názorům dočkal výhrůžek.

Okamura: Kalouskův návrh odmítám. Už teď mi vyhrožují násilím
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Podle ministra financí Miroslava Kalouska je imunita reliktem a k jeho prosazení stejně v budoucnu dojde. S tím ale někteří zákonodárci nesouhlasí. Mezi nimi třeba i senátor Tomio Okamura. Podle něj by představitelé zákonodárné moci měli mít doživotní imunitu na své projevy jak v parlamentu, tak mimo něj. Okamura v rozhovoru pro on-line deník Týden.cz tvrdí, že je už nyní kvůli svým názorům terčem výhrůžek.

Ochrana projevů je potřeba

Okamura se v Senátu postaví pro omezení imunity. Jak sám říká, vadil mu ale Kalouskův návrh. "Jestli veřejnost chce, abych bojoval otevřeně proti korupci a zlodějnám, tak k tomu musím mít prostor. Já mám také rodinu, já se nenechám zavraždit. Já už teď jsem terčem výhrůžek," řekl senátor.

Jak uvedl, jeden z jeho kolegů už mu dokonce fyzickou inzultací pohrozil. "V Senátu mi vyhrožoval Jaroslav Palas z ČSSD fyzickým násilím. Řekl mi, že když se nepřestanu otírat o jeho majetek, tak si to se mnou vyřídí. Několikrát jsem kritizoval, že stále nevysvětlil, kde vzal na svůj penzion na Bruntálsku, jehož cena je odhadována na 20 milionů korun," řekl Okamura.

"Vystupoval z auta a přišel za mnou se slovy, že se stále otírám o jeho majetek. Já jsem mu odpověděl, že by měl vysvětlit, kde vzal na ten svůj penzion, a on mi odpověděl, že jestli s tím nepřestanu, udělá příslušné kroky. A já jsem mu řekl, ať na mě tedy podá žalobu. A on mi odpověděl, že žádnou žalobu dávat nebude, ale že jestli nepřestanu, vyřídí si to se mnou ručně. Byli jsme u toho jen my dva, takže svědky nemám," upřesnil.

Rozhovor uzavřel podnikatel a senátor ujištěním, že na Palase už spolu se svým poradcem podali kvůli jeho nevyjasněným původem financí trestní oznámení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…