Španělsko v současné době řeší problém na Kanárských ostrovech, kde se obyvatelé bouří proti přílivů běženců. „Ostrov Gran Canaria se ocitl na pokraji výbuchu násilí mezi místními obyvateli a migranty. Od loňského podzimu proudí na ostrov tisíce běženců,“ citoval týdeník Focus předseda hnutí SPD Tomio Okamura na svém facebooku.
Foto:
Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama
V posledních dnech došlo k vážnému vyhrocení situace. Jak informuje španělský deník El País, stav v některých záchytných centrech se ze špatného změnil ve strašný. Uprchlíci, kteří dříve byli internováni i v přístavech, školách a hotelech, se totiž nově přesunují do velkých záchytných center. Objevuje se údajně strach z deportace, dochází k protestům a hrozbám hladovkou, sebepoškozováním a dokonce sebevraždami. Jak El País informuje, minimálně ve dvou centrech byly v rukou migrantů k vidění slogany, jako „Smrt, nebo Evropa“, či „Kanáry jsou vězením pro migranty“.
Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
O tuto odpověď jste již vyjádřil(a) zájem. Děkujeme.