Okamura: Volby budou v říjnu. Vím to

25. 4. 2013 10:21

Senátor Tomio Okamura si myslí, že existuje dohoda ČSSD, TOP 09 a zemanovců na uspořádání předčasných parlamentních voleb v říjnu. Tato dohoda je podle něj důkazem, že v rámci současného systému neexistuje řešení, které by mohlo v politice něco změnit.

Okamura: Volby budou v říjnu. Vím to
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spoluautorkou mu byla jeho bývalá žena Mie Krejčíková-Okamura

Senátora ParlamentníListy.cz oslovily v rámci ankety, zda v důsledku sporů prezidenta Zemana s ministrem zahraničí Schwarzenbergem může padnout vláda. Podle Okamury vše běží tak, jak se vybrané osoby dohodly. „Tedy, že padne vláda a volby budou letos v říjnu, v čase, kdy to bude nejvýhodnější pro ČSSD, TOP 09 a SPOZ,“ prozrazuje senátor.

Okamura doufá, že pokud se takový scénář naplní, veřejnost se definitivně přesvědčí, že řešením nejsou nové volby, po kterých by si vládnoucí skupiny přerozdělily moc. „Řešením je radikální změna kolabujícího systému směrem k přímé demokracii a oddělení zákonodárné moci od vlády,“ říká senátor.

Řešením by podle něj bylo, že by vládu sestavoval přímo volený a referendem odvolatelný prezident. Fungovala by v mantinelech zákonů, které by schvalovali přímo volení a referendem odvolatelní poslanci.

„Tuto změnu Ústavy prosazuji, přímou volbu a také odvolatelnost politiků, jasnou hmotnou a trestní odpovědnost politiků a oddělení zákonodárné a výkonné moci,“ dodává senátor Okamura.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…