Okamura chce zachránit republiku. Zvažuje parlamentní volby a změnu Ústavy

31.03.2013 13:57

Senátor Tomio Okamura míří do vysoké politiky. Tedy bude mířit, pokud lidé projeví o jeho myšlenky a názory zájem. Podle svých slov se chce zúčastnit příštích parlamentních voleb, i když zatím ještě žádnou stranu nemá. Příznivci mohou být jak z řad nestraníků, tak komunistů.

Okamura chce zachránit republiku. Zvažuje parlamentní volby a změnu Ústavy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

"Teď záleží na tom, zda získám pro svoji myšlenku celorepublikovou podporu. Pokud ji budu cítit, tak bych samozřejmě do voleb šel. V současné době začínám teprve tuto myšlenku sdělovat občanům," říká v rozhovoru pro server Aktuálně.cz Okamura. Popírá ale, že by se jednalo o politické uskupení - podle jeho slov půjde spíše o uskupení lidí, kterým vadí současná situace v zemi. "To znamená, že mám zájem o podporu každého občana České republiky nehledě na stranickou knížku a jestli je to odeesák, komunista, nestraník. Budeme mít totiž pouze jeden bod programu," dodává.

Jedním bodem by pak měla být změna Ústavy - a to směrem k přímé demokracii. Lidé by si tak volili všechny své zastupitele sami. "Takže prvně prosadit zákon o referendu, a pak už si to lidé vlastně rozhodnou sami, co chtějí," vysvětluje Okamura. Hnutí bude v případě úspěchu vládu podporovat tehdy, pokud změní Ústavu. "Aby se to podařilo, musíme získat alespoň deset procent hlasů, abychom měli třeba dvacet poslanců, což by na základě mé vlastní zkušenosti stačilo, aby na takovém počtu záviselo bytí a nebytí vlády," plánuje Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…