Okamura mi sám vykládal, že schválně šíří strach, pronesl v televizi Herman a vedle stojící předseda SPD vyskočil. Věc má pokračování

20.09.2017 21:16

Z PROFILŮ Lidovecký ministr kultury Daniel Herman odpověděl na další dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Mimo jiné se ještě jednou vrátil k Duelu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov, kde došlo k ostré slovní potyčce právě mezi Hermanem a předsedou strany Svoboda a přímá demokracie Tomiem Okamurou.

Okamura mi sám vykládal, že schválně šíří strach, pronesl v televizi Herman a vedle stojící předseda SPD vyskočil. Věc má pokračování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Herman v diskusi s dalšími politiky prozradil, co se jednoho dne dozvěděl od Tomia Okamury. Sám poslanec Okamura mu prý jednoho dne prozradil, že záměrně volí mnohdy ostrá slova a vyvolává v lidech obavy, aby jim pak mohl slíbit, že je zachrání. Okamura se na Hermana rozkřikl, že jde o pustou lež, ale Herman si trval na svém.

Trval si na svém i v odpovědi jednomu ze čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. „Dobrý den, pane ministře, obviňujete Okamuru, že vyvolává strach. A Vy ho nevyvoláváte? I Vy, právdoláskaři, máváte strašákem Putina, který nás chce sežrat. Je absurdní, jak Vaše kruhy obviňují Putina z kdečeho, tu z ovlivňování voleb amerických, pak německých voleb. Nebo výmysly Gabala, že migrační krizi vyvolal Putin. Podle Vaší hysterie je Putin nejmocnější muž planety. P.S.: Když Rakušanům dirigoval Juncker, koho mají volit, proč nemůže třeba Putin?“ zeptal se občan.

Další otázky a odpovědi naleznete zde.

Herman obratem připomněl, že ruský prezident Vladimir Putin nechal silou obsadit část cizího úzmí – ukrajinský poloostrov Krym. Kromě toho se Rusko angažuje ve válce na východě Ukrajiny, což je podle Hermana nepřijatelné.

Pokud jde o Okamuru, prý jen prozradil, co od šéfa SPD slyšel. „Já pana Okamuru z ničeho neobviňuji. Jen veřejně říkám, co on mi sám sdělil v Poslanecké sněmovně. Řekl mi, že jeho strategie je nejprve vyvolat v lidech strach, aby je poté mohl zachraňovat. A přesně tak to také dělá,“ uvedl ministr kultury.

Další čtenář serveru ParlamentníListy.cz byl naopak vůči Okamurovi kritický. „Okamura sám není rodilým Čechem, ale nevadí mu, že ho Češi vzali. Ostatní migranty ale přijímat odmítá a hraje si na vlastence. Vy fakt myslíte, že lze takovému člověku věřit? Politiku strachu využívali už politici před ním a z dějin známe, jak to končilo. Někde jsem ale teď četl, že je oblíbený u studentů učňáků. Nechci nikoho urazit, studenti učňáků bývají zruční, ale ne moc chytří. Chápu, že se tak nechají snadno ovlivnit, ale už nechápu, proč se je podařilo zmanipulovat až Okamurovi? A pak jsem se dočetl, že nějaký fanoušek Okamury napadl při debatě někoho z týmu KDU-ČSL. Jak jako? Verbálně? Manuálně? Koho? Proč?“ zeptal se občan.

Herman zopakoval slova, která pronesl už v politické debatě a která zopakoval předchozímu čtenáři.

Nakonec jednomu ze čtenářů prozradil, že v dobách, kdy v naší zemi vládli komunisté, vycestoval v roce 1968 do Rakouska a roku 1988 do Německa. Jinak nikam.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbuch ČSSD! Generál Blaško zvolen. Saša Vondra také. Štětina končí. Vyhrál Babiš. Bez práce i lidovec Svoboda

23:14 Výbuch ČSSD! Generál Blaško zvolen. Saša Vondra také. Štětina končí. Vyhrál Babiš. Bez práce i lidovec Svoboda

Volební účast 28,72 procenta. Tato účast přinesla vítězství hnutí ANO Andreje Babiše, které získalo …