„Současná vláda je absolutně neschopná cokoli v tomto řešit. Slibovali nám zákon o sociálním bydlení, ale nakonec z paní ministryně Marksové vypadlo, že ho připraví až v roce 2016,“ rozčílil se hned v úvodu Okamura. A obratem nabídl řešení. Pokud je realizována nějaká státní zakázka, mohli by být zaměstnáváni i lidé dlouhodobě nezaměstnaní, včetně Romů. Nejen Romům totiž chybí především práce.
Hygienické návyky a znásilňování dětí
Důležitou roli hraje i vzdělání. Děti ze sociálně vyčleněných rodin by měly mít povinné místo v mateřské školce a dávky by se těmto rodinám vyplácely jen v okamžiku, kdy by děti školku navštěvovaly. „Musíme se zaměřit na nejmladší, abychom dětem dali co nejširší prostor k tomu, aby se mohly co nejvíce začlenit do společnosti,“ zdůraznil. Obratem dodal, že nehovoří zdaleka jen o Romech, ale o všech sociálně nepřizpůsobivých. V Úsvitu prý nerozlišují lidi podle barvy pleti. „Já jsem byl také obětí rasismu celý život, nějakých nadávek a tak podobně,“ dodal a poukázal i na exotický původ moderátorky Zuzany Tvarůžkové, která podle jeho slov možná poznala totéž.
Dětem je třeba vštěpovat hygienické návyky a také je třeba kontrolovat, jestli je dodržují, např. při lékařských prohlídkách. Dodržováním hygienických podmínek ale Okamura prý nemyslí jen mytí rukou. Lékař by měl kontrolovat i to, zda nejsou děti v sociálně vyloučených rodinách znásilňovány, čímž nadzvedl moderátorku ČT. Podle ní se totiž problematika domácího násilí na dětech a případy znásilňování netýkají jen rodin sociálně vyloučených.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp