Okamura se sešel s Piráty. Nepoprali se! Naopak, je tu věc, která naštve Kalouska, výsměch z více stran

15.11.2017 12:24

Po jednání s SPD předstoupili před novináře nejprve zástupci České pirátské strany. Své pak řekl i lídr hnutí SPD Tomio Okamura.

Okamura se sešel s Piráty. Nepoprali se! Naopak, je tu věc, která naštve Kalouska, výsměch z více stran
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš

„Tématem našeho jednání bylo představení našich priorit. Předali jsme rozpracovaných 20 programových priorit, podobně jako jsme je předali hnutí ANO minulý týden,“ sdělil Bartoš úvodem tiskové konference. Zároveň prý SPD zmínil také to, aby opoziční strany usilovaly o kontrolu výborů Poslanecké sněmovny. „Podle klíče, kdy opozice skutečně kontroluje vládu, jež nemá ve Sněmovně podporu,“ řekl Bartoš. 

Anketa

Je dobře, že dle dohody ANO a SPD obsadí Okamurovo hnutí funkci předsedy sněmovního bezpečnostního výboru?

93%
7%
hlasovalo: 14335 lidí

„Předali jsme také seznam námi poptávaných výborů, kdy eminentní zájem máme o výbor pro veřejnou správu a výbor pro životní prostředí,“ sdělil Bartoš, jehož strana nechce podporovat menšinovou vládu Andreje Babiše (ANO).

Své řekl také k nově vzniklému Demokratickému klubu. „My jsme přišli se skutečným opozičním návrhem. Myslíme si, že ten projekt, který představili Piráti, je prostě lepší,“ dodal k jejich návrhu. „Pro nás je nejdůležitější, aby se Sněmovna ustanovila a řešily si ty důležité otázky,“ dodal Bartoš, jehož strana se rozhodla Demokratický blok nepodpořit. I nadále trvají na tom, aby post předsedy Poslanecké sněmovny obsadil Radek Vondráček z hnutí ANO.

Tomio Okamura z hnutí SPD pak nově vzniklý blok komentoval jako blok pod vedením předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. „Byli jsme informováni, že tento blok navrhuje, aby nebyl respektován poměrný systém na základě výsledků voleb do Poslanecké sněmovny. Sdělili jsme zástupcům ODS, že naše hnutí ctí poměrné zastoupení v orgánech Poslanecké sněmovny, neboť takto rozhodli voliči,“ zkonstatoval Okamura výsledky jednání s ODS, které absolvovalo hnutí ráno. SPD by pak podle Okamurových slov rádo vedlo bezpečnostní a hospodářský výbor.

Při jednání s Piráty SPD Tomio Okamury podpořila strana jejich zájem o výbory pro veřejnou správu a pro životní prostředí. „Zároveň jsme požádali o podporu pro naše dva výbory,“ sdělil Okamura. „Dotkli jsme se také našeho politického programu. Jsme velice rádi, že Piráti by podporovali některé body našeho programu, například kdy chceme hmotnou odpovědnost politiků,“ podotkl také Okamura. 

„Hovořili jsme také o místopředsedech Sněmovny, kdy nám bylo řečeno, že Piráti nemohou garantovat plnou podporu našeho kandidáta. My to respektujeme. Domluvili jsme se na tom, že bychom rádi společně prosazovali ty naše společné programové body,“ dodal Okamura. 

Okamura s Bartošem přitom před volbami jen těžce hledali společnou notu. Do vlasů si vjeli například v debatě s Jaromírem Soukupem na TV Barrandov – psali jsme ZDE

„Opoziční blok profesora politologie vysílá supersilnej vzkaz voličům: Na ničem se dohadovat nechceme, ale požadujeme pro sebe papalášský křesla. Jo, to je moc chytrý,“ podotkl k nově ustanovenému Demokratickému bloku šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Následně ještě dodal: „Takový prachy to stálo a tohle z toho zbylo. Mohlo by se to jmenovat třeba Aliance Martina Romana. Podle tý tiskovky se zdá, že jim píše notičky Miloš Růžička. Tak hloupý a kontraproduktivní to je.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čeští novináři bouchají teď večer na byt Babišova syna? Odejděte, je nemocný, žádá přes Facebook premiér

22:37 Čeští novináři bouchají teď večer na byt Babišova syna? Odejděte, je nemocný, žádá přes Facebook premiér

Kauza syna premiéra Babiše, jeho švýcarského bydliště a novinářů Slonkové s Kubíkem nabírá na dynami…