Okamura to rozsekal na sjezdu: Největším nepřítelem demokracie jsou elity přisáté na veřejné peníze. Bruselofilové nás zničí

04.12.2021 13:00 | Bleskově

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) si na dnešní celostátní konferenci zvolí své vedení na příští tři roky. Funkci předsedy obhajuje Tomio Okamura, který hnutí vede od jeho vzniku v roce 2015. Ve svém projevu na sjezdu prosazoval obecné referendum, upozornil na likvidaci svobody slova a opřel se do vlády pro její šikanózní vládní protiepidemická opatření, která zabíjejí. Rovněž varoval před nastupující zničující vládou „bruselofilů“. „Budu dál bojovat za svobodu každého občana,“ vzkazuje.

Okamura to rozsekal na sjezdu: Největším nepřítelem demokracie jsou elity přisáté na veřejné peníze. Bruselofilové nás zničí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Anketa

Má Miroslav Kalousek šanci stát se prezidentem České republiky?

2%
96%
hlasovalo: 14582 lidí

„Jsme jediná strana, která dnes prosazuje jak myšlenky, tak politická řešení, které prosazoval zakladatel našeho státu prezident Tomáš Garrigue Masaryk,“ započal Okamura svou řeč.

Připomněl, že nyní má SPD ve Sněmovně dvacet poslanců: „Už dnes za námi stojí statisíce občanů. Máme významné a respektované spojence v celé Evropě. To je dobrý základ pro to, abychom společně vybojovali pro naše národy zpět suverenitu a nezávislost. A pro naše občany svobodu a demokracii,“ prohlásil Okamura.

Hnutí SPD podle něj v posledním roce dostalo zcela zásadní smysl, boj za svobodu a demokracii: „Umocnil to smutný fakt, že naše hnutí je jediné, které ve Sněmovně skutečně svobodu a demokracii hájí a prosazuje,“ podotkl.

Nová vláda tak rozhodně nepřinese kýžené změny: „Myslet si, že změna vlády ve stávajícím nedemokratickém systému přinese změny, je nesmysl. Problém naší země je dán špatným systémem, který občanovi neumožňuje své politiky a jejich práci účinně kontrolovat,“ připomněl Okamura.

Držitelem veškeré moci v našem státě jsou stranické elity několika málo vybraných stran

„Tyto strany si z veřejných peněz rozdělují miliardy, ze kterých jsou živy, a ze kterých financují volební kampaně. Z veřejných peněz také tyto partaje odměňují své sponzory a kmotry, kteří je ve skutečnosti řídí,“ upozornil.

„Největším nepřítelem demokracie jsou a budou elity přisáté na dnešní moc a na veřejné peníze. To, čeho se ‚demokratičtí‘ politici nejvíce děsí, je demokracie,“ řekl, že demokracie je vláda a moc v rukou lidu.

Nutně potřebujeme obecné referendum

Zmínil, že hned po vstupu do nové Poslanecké sněmovny předložilo hnutí SOD návrh zákona o obecném referendu, aby občané mohli rozhodovat o čemkoli – o zvyšování daní, o odvolatelnosti politiků či o zrušení Senátu. „A samozřejmě i o tom, co nás trápí... Občané by mohli hlasovat i o ochraně našich hranic, o přijímání či nepřijímání migrantů. I o tom, zda budeme poslouchat šílené plány Bruselu jako je Green Deal... a měli bychom možnost hlasovat o vystoupení z tohoto šíleného bruselovského spolku,“ doplnil.

„Každý další šílený nápad ministra zdravotnictví a vlády na protiústavní ničím nepodložené omezování občanských a ekonomických svobod by občané měli možnost nejen zvrátit, ale rovnou by takového ministra či premiéra mohli odvolat,“ hovořil dál o výhodách obecného referenda.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

„Ač se může zdát nereálné takové změny prosadit, je zapotřebí říct, že jsme i díky vám už urazili velký kus cesty. Dříve se na mě dívali jako na blázna, ale dnes už i zarytí odpůrci debatují o tom, jaké parametry by taková přímá demokracie mohla mít, co občanům povolí, a co ne,“ hovořil o značném pokroku tímto směrem.

Čeká nás podle Okamury ještě dlouhá cesta – vysvětlit veřejnosti, politikům a médiím, že demokracie buď je, nebo není. „Buď má občan právo rozhodovat o své zemí, o svých penězích, nebo nemá. Ale pak to žádná demokracie není,“ míní.

„Vždy mě rozesmějí politici, kteří horují pro demokracii, ale zároveň říkají: „Plaťte nám miliardy, ale o tom, co s nimi uděláme, o tom vy rozhodovat nebudete. Zvolte nás, ale do toho, co budeme dělat, o tom právo rozhodovat nemáte. Dnes své zástupce zvolit můžete, ale když se ukáže, že vás obelhal a podvedl, nebo že je neschopný hlupák, už ho odvolat nemůžete,“ pokračoval politik.

„Prolhané pokrytectví pseudodemokratických elit přímo bije do očí a skutečně odporuje zdravému rozumu! Představte si, že byste v zaměstnání na základě nějakých pohádek dostali zaměstnání na čtyři nebo na šest let, ale byli byste neodvolatelní bez ohledu na to, zda něco děláte, či neděláte,“ převedl práci poslanců a senátoru na běžné profese.

Naše země a naši občané kvůli šílenému a nekompetentnímu rozhodování politiků zažívají skutečnou krizi

„Máme rekordní dluh, vláda donekonečna likviduje podnikatele, jak byrokracií, tak covidovými restrikcemi. Den po dni je stále více likvidována svoboda slova, nemáme už ani svobodu volně dýchat. Stále víc občanů vláda svými restrikcemi občany zabíjí,“ konstatoval.

Každý soudný člověk podle něj musí vidět, že vládní restrikce jsou pouze „nesmyslná šikana“, například zákaz vánočních trhů: „Tento zákaz je absurdní zvláště v momentě, kdy na pražském Staroměstském náměstí trhy likviduji, ale téměř identické stánky na Václaváku dál prodávají párky a pivo. Tohle vir nevyhubí! Stejně jako to, že vládnoucí elita zakázala neočkovaným chodit do kina nebo do bazénu,“ zdůraznil.

„Největším nepřítelem není vir; zlé je, že nákaza se stala záminkou pro rozběhnutí miliardových kšeftů a pro omezování svobody. „Náklady na restrikce jsou měsíčně v řádu miliard. Za ty peníze bychom mohli postavit nové nemocnice, vyvíjet léky na covid a mít personál v nemocnicích. Místo toho jdou miliardy výrobcům polofunkčních testů, výrobcům roušek, respirátorů a výrobcům vakcín, u kterých bylo předem jasné, že nikdy nemohou udělat žádnou tečku,“ řekl, že koronavir mutuje a nelze tak vyrobit univerzální vakcínu.

Namísto abychom bojovali s virem, bojuje podle Okamury vláda tzv. opozice s lidmi: „Výsledkem jsou tisíce mrtvých, které nezabil covid, ale chybná vládní opatření podporovaná fakticky celým Parlamentem s výjimkou SPD,“ zdůraznil, že miliony lidí jsou ve stresu a statisíce lidí kvůli omezenému přístupu k lékařské péči zanedbalo prevenci i léčení skutečně vražedných chorob. „Tito lidé budou umírat i nadále,“ s politováním podotkl Okamura.

„Zda se, že bojovat s kšeftaři, kteří parazitují na neštěstí druhých, je nemožné, ale stojí za nimi celá vláda, ale i Sněmovna s výjimkou SPD, Musím poděkovat soudům, které postupně protiústavní nařízení ruší,“ uvedl s tím, že i SPD průběžné podává žaloby a snaží se bojovat i ve Sněmovně.

„My všichni občané jsme v právu, v právu na svobodu a na spravedlnost i v právu na demokracii. To je naše zásadní síla. Tento boj vyhrajeme. Není to otázka, zda ano, ale kdy. Je jen na nás, jak rychle to bude, jsme iniciátory změn. Je třeba rozhýbat diskusi ve Sněmovně, v médiích, v práci, ve škole, v hospodě, na fotbale nebo v parku,“ nabádá Tomio Okamura.

Okamura nešetřil kritikou na rodící se Fialovu vládu

„O jejím zničujícím vlivu na naši zemi si nedělám iluze. Pevně věříme, že parta složená z bruselofilských multikulturalistů a promigračních aktivistů a pološílených prožidovských anarchistů o iluze připraví i většinu národa. Tuto vládu nepřeju ani těm, co ji volili. A v zájmu naší země, slušných pracujících lidí a v zájmu důchodců i našich děti, si přeji, aby se tato vláda rozpadla co nejdříve,“ zmínil Okamura.

V komunálních volbách vidí šanci připravit návrh na změny k lepšímu tam, kde žijeme. „Máme šanci přesvědčit své spoluobčany, i ty, kteří nás nevolili, že jsme skutečně naděje změny k lepšímu. Musíme vést permanentní kampaň za svobodu a demokracii a současně se tím povede kampaň za hnutí SPD,“ řekl.

„Tím, že říkáme pravdu, byť nepříjemnou, tím současně křísíme svobodu slova. Tím, že bojujeme proti protiústavním nařízením, bojujeme za svobodu každého občana. Tím, že bojujeme za referendum, zvedáme ze země pošlapanou demokracii. Právo na svobodu, demokracii a spravedlnost nám žádný zákon, natož ministerská vyhláška nikdy nesmí a nemůže vzít. O to právo se pojďme poprat,“ shrnul Tomio Okamura závěrem a poděkoval všem za odvahu do takové bitvy jít a slíbil, že osobně udělá maximum. „Náš prapor nenechám nikdy padnout. Věřím, že historie nám už brzy dá ve všem zásadním za pravdu.“

Tříletý mandát ve vedení hnutí obhájil Okamura v polovině července 2018, kdy na volební konferenci v Praze získal 150 ze 152 hlasů, jeden delegát byl proti a Okamura nehlasoval. Funkci si tehdy udržel i místopředseda hnutí a šéf poslaneckého klubu Radim Fiala, kterému delegáti dali 149 hlasů. Členy končícího předsednictva jsou ještě poslanci Radovan Vích a Radek Rozvoral a bývalý poslanec Jaroslav Holík. Na dnešní konferenci bude 85 delegátů.

SPD založil politik a podnikatel Okamura po rozkolu v hnutí Úsvit přímé demokracie v roce 2015. Členy hnutí se stali někteří poslanci zvolení do Sněmovny v roce 2013 na kandidátce Úsvitu. Ve volbách v říjnu 2017 získalo hnutí 22 mandátů za 10,64 procenta hlasů. V letošních volbách dostala SPD 9,56 procenta hlasů, což stačilo na 20 poslanců.

reklama

autor: nab

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A proč to tajil? Z ,,Rakušanova mobilu” vypadly temné zvěsti

13:30 A proč to tajil? Z ,,Rakušanova mobilu” vypadly temné zvěsti

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) používal šifrovaný telefon se systémem CryptoCult, který využívala…