Okamura u Soukupa předvedl výkon, který si v kavárně budou vyděšeně pouštět. Promluvil o Pirátech, Gretě i Karlu Gottovi

11.10.2019 8:39

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura ve čtvrtek zavítal do pořadu Duel Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. Společně probrali aktuální napěti mezi Pekingem a Prahou. „Piráti jen škodí, vše zbortili,“ rozčiloval se Okamura. Odsoudil také například tureckou ofenzivu v Sýrii, Turecko by nejraději z NATO vyloučil.

Okamura u Soukupa předvedl výkon, který si v kavárně budou vyděšeně pouštět. Promluvil o Pirátech, Gretě i Karlu Gottovi
Foto: JK
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Na úvod věnoval Tomio Okmaura pár slov k odchodu legendárního zpěváka Karla Gotta. „Překvapovala mě Gottova vstřícnost a skromnost,“ řekl předseda SPD k osobnímu setkání s Gottem a dodal, že jeho osobnost nám bude všem chybět. „Je to obrovská ztráta. Šířil dobré jméno České republiky i za hranicemi,“ doplnil. V kontextu s tím zmínil, že ho šokuje, že v pátek, v den pohřbu Gotta, se koná protest aktivistů proti změnám klimatu a budou v metropoli akorát blokovat dopravu a státní smutek zneužijí.

U boje proti změně klimatu, který započala švédská aktivistka Greta Thunbergová, ještě chvíli zůstali. „Její boj je šílený neomarxismus, který nemá vůbec racionální základ,“ zhodnotil Okamura a zmínil, že podíl CO2 ve vzduchu vzrostl z 0,03 na 0,04 %. „Není to moc, občané to neví, musí se věnovat práci a rodině,“ podotkl.

Své řekl i ke konci přátelství Prahy s Čínou, která s okamžitou platností vypověděla sesterské partnerství. Okamura poukázal na to, že Česká republika investovala mnoho peněz na propagaci naší země v Číně. „Piráti jenom škodí, vše zbortili,“ shrnul předseda hnutí SPD znechuceně a zdůraznil, že čínská vláda dotuje přímé linky do Prahy a nechává tu nemalé peníze.

Stranou pak nezůstal ani kontroverzní útok Turecka proti Sýrii, který Okamura odsuzuje. „Jde o agresi ze strany Turecka, jsem na straně Kurdů,“ řekl jasně s tím, že by byl rád za Kurdistán. „Kurdové jsou největší národ na světě, který nemá vlastní stát. Musíme udělat vše proto, abychom stabilizovali Sýrii,“ uzavřel předseda hnutí SPD s tím, že je absolutně proti bezvízovému styku s Tureckem, nejraději by ho vyloučil i z NATO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřebejkovi ruply nervy: Ať to Zeman uspořádá! Třeba...

17:50 Hřebejkovi ruply nervy: Ať to Zeman uspořádá! Třeba...

Po dnešním vyhlášení přísnějších opatření kvůli koronavirové epidemii se v některých vařila voda. A …