Okamura útočí: Mrtví na covid? Vše je jinak! Vakcína také. Roušky a Prymula

08.10.2020 12:00

Šéfovi SPD se nezdají čísla, která o covidu poskytuje ministerstvo zdravotnictví a média. Hlavně počet zemřelých na covid. Ptá se, proč u většiny zemřelých nebyla provedena pitva a proč ministerstvo nemá standardy na to, kdo ve statistice figuruje a kdo ne. Odpověď chce získat na setkání s Andrejem Babišem a ministrem Prymulou. Na bývalého šéfa vakcinologické společnosti Okamura také vytáhl jeho slova z doby, kdy světem šel strach z prasečí chřipky. Týkají se roušek.

Okamura útočí: Mrtví na covid? Vše je jinak! Vakcína také. Roušky a Prymula
Foto: Repro Youtube
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura
reklama

Okamura připomenul strach z epidemie prasečí chřipky z roku 2009, který zastavil turistický ruch. A citoval Wolfganga Wodarga, německého lékaře a politika, který tehdejší vyhlášení pandemie Světovou zdravotnickou organizací (WHO) označil za falešné. A nejen to. Prý za ním stály farmaceutické firmy, jež na vakcínách a lécích vydělaly obrovské sumy. I ČR dle Okamury zakoupila 700 tisíc vakcín. A plných 610 tisíc dávek v hodnotě 110 milionů korun se nepoužilo.

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Ptáme se od 8.10.2020)

67%
33%
hlasovalo: 42072 lidí

„Svaz pacientů tehdy požadoval povinné nošení roušek. Tehdejší šéf České vakcinologické společnosti Roman Prymula Svazu pacientů přes média vzkázal: Je to nesmysl. Naopak, manipulace s rouškami vede k většímu riziku. Lpí na ní bacily. A ty se při jejím sundavání snáze dostanou na ruce. Proto bych spíše doporučil časté a důkladné mytí rukou,“ uvedl Okamura.

A ironicky poznamenal, že Prymula, v současnosti ministr zdravotnictví, měl pravdu. Tedy že v uzavřených prostorách a MHD jsou roušky povinné a od zavedení tohoto nařízení se infekce šíří o poznání rychleji. „Pan ministr určitě ví, co dělá. Protože z jeho pohledu je přirozené šíření viru v populaci v podstatě nejlevnější a nejpřirozenější formou očkování. Jak víme, česká společnost dnes není přítelem očkování. A neočkují se ani lékaři, ani zdravotníci. Takže čekat, že šíření viru zabrání vakcína, je skutečně blbost. Stejně jako to, že dnes nakupujeme vakcínu, která zatím neexistuje,“ pravil Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Dodal, že dostal otázku, co by na Prymulově místě udělal, na což odpověděl, že by si udělal analýzu rizik, aby mohl volit přiměřená opatření. A v této analýze by bylo zohledněno i číslo skutečně nemocných, které dle Okamury dnes nikdo nesleduje. A také počet zemřelých na infekci nebo v kombinaci s ní. „Ministerstvo zdravotnictví dodnes neví, kolik lidí skutečně umřelo na covid-19, protože drtivou většinu zemřelých nikdo nepitvá, a tak neznáme skutečné příčiny smrti. A naopak víme, že podle svědectví patologů, jsou ti, kdo jsou vedeni jako zemřelí na covid a byli pitváni, tak na covid nezemřeli. A někteří v sobě v době smrti ani tento virus neměli,“ řekl šéf SPD.

Podotkl, že vláda děsí lidi čísly nakažených, ale podle Okamury chřipkové viry typu SARS-CoV v populaci jsou a budou. „Stejně jako viry, které mohou spustit třeba rakovinu, přičemž tyto viry má až polovina populace a na rakovinu umírá stonásobně více lidí každý rok.“

Také se dotkl zjištění, že mnozí koronaviroví pacienti leží v nemocnici zbytečně, protože si je pečovatelská zařízení z opatrnosti nechtějí vzít zpátky. Ale stále jsou vedeni ve statistice obsazených lůžek covidovými pacienty. Dle Okamury je toto dobré vědět, když se šermuje čísly.

Předseda opoziční strany se také zaměřil na ekonomiku. „Čím dál více lidí nemá v současné situaci peníze, práci a nejsou schopni platiti své závazky. Dostávají se do složité a často neřešitelné ekonomické situace. A vláda vypíná ekonomiku v čase, kdy neznáme počet nemocných na covid, který je v řádu desítek na sto tisíc obyvatel. Pozitivně testovaný totiž v drtivé většině případů neznamená nemocný. Lékaři opakovaně potvrzují, že více než 80 % pozitivně testovaných nemá příznaky. A jelikož neexistují přesné statistiky, kdo skutečně zemřel na covid, tak přesný počet obětí není znám.“

Okamura prohlásil, že právě tyto otázky bude klást dnes, až se setká s Andrejem Babišem a ministrem zdravotnictví. Hodlá zkoumat, zda je číslo 794 zemřelých přesné, zda se skutečně jednalo o smrti na covid a zda byla provedena pitva. „Podle dostupných informací od patologů jsou statistiky zemřelých na covid falšované. Neboť zemřelí lidé ve skutečnosti skonali na úplně jiné nemoci. Pouze byli v nějakém čase covid pozitivní,“ řekl Okamura a odvolal se na rozhovor s dvěma patoložkami z Novinky.cz. Že v nemocnici Na Bulovce zemřelo 27 pacientů na covid prý není pravda, souvislost s jejich smrtí má covid buď neprokázanou, zastřenou, nebo žádnou. Pitva totiž byla údajně provedena jen u tří pacientů, nikoliv u všech dvaceti sedmi, jak by se při pandemii dle Okamury dalo očekávat.

Tito tři pitvaní byli starší 60 let, dva z nich dokonce starší 70 let. A podle patoložek dva z nich také koronavir už ani neměli, protože v mezičase z jejich organismu zmizel. Teoreticky v tělech ani být nemusel vzhledem k 30% chybovosti testů. Ale stále jsou vedeni ve statistice zemřelých na covid.

„Já se budu pana ministra Prymuly ptát, je toto vyjádření patoložek pravdivé? Pokud ano, nesvědčí to o falšování statistik? Proč ministerstvo nepřijme u nákazy koronavirem nějaký standard pro vyhlášení epidemie, jako tomu je u chřipky, kde k vyhlášení epidemie je 1600 až 1800 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Zdůrazňuji skutečně nemocných, nikoliv infikovaných. Proč v případě covidu přijímá vláda plošná epidemiologická opatření, která v případě chřipky, která zabíjí mnohem více lidí, nikdo nepřijímá?“ jmenoval opoziční politik otázky. Zdůraznil, že nebude situaci zlehčovat, ale na tyto otázky by veřejnost měla znát odpovědi. „Doufám, že je zítra od pana premiéra a pana ministra konečně dostanu,“ rozloučil se předseda SPD Tomio Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

15:50 Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

Tuzemská média mi připadají, jako bychom zůstali v socialismu. Jen diktát Sovětského svazu nahradil …