Okamurova jednička z Ostravy: Než tohle, to ty doly radši zestátněme

17.09.2013 17:58

Ostravský kandidát Úsvitu přímé demokracie Tomio Okamury Karel Fiedler naprosto chápe odhodlání a rozhořčení horníků, kteří dnes přišli vyjádřit nesouhlas s řízením OKD pod vedením manažerů Zdeňka Bakaly. Pro ParlamentníListy.cz vyjádřil názor, že by bylo nejrozumnější Bakalovy doly znovu zestátnit.

Okamurova jednička z Ostravy: Než tohle, to ty doly radši zestátněme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bylo rozhodnuto, že lídrem v kraji plzeňském bude Vít Bárta.

„Dokonce mám pochopení i pro vpád do sídla budovy společnosti, protože se dokážu vcítit do jejich frustrace z možné ztráty pracovních míst,“ přiznává kandidát Úsvitu přímé demokracie. „Násilné akce nelze považovat za něco pozitivního, ale musíme si uvědomit, že toto je důsledek zastupitelské demokracie a politiky předchozích vlád,“ uvedl kandidát pro ParlamentníListy.cz.

Tito horníci podle Fiedlera dokázali panu Bakalovi vydělat za pouhých několik let miliardy korun a on nyní odmítá z jiných svých výdělečných firem přispět na sanaci těžby, která se nyní bohužel kvůli nízkým cenám na trhu stala ztrátovou.

Pro chování Zdeňka Bakaly je prý nevhodnější přirovnání ke Gordonu Gecovi, bezohlednému filmovému spekulantovi. A takový člověk má vinou privatizační politiky předchozích vlád nyní moc nad značnou částí ekonomiky Moravskoslezského kraje.

Celý text Karla Fiedlera ZDE.

„Než takto, tak raději Bakalovy OKD znárodnit. Beztak jsem toho názoru, že nerostné bohatství musí zůstat v rukou státu,“ prohlašuje Karel Fiedler. Pro ParlamentníListy.cz pak vysvětlil, že strategické suroviny jako uhlí jsou pro stát vždy důležité, a způsob, jakým byly OKD privatizovány, navíc vzbuzuje mimořádné pochybnosti. „Možná by skutečně bylo lepší udělat pár kroků zpět,“ zamyslel se pro ParlamentníListy.cz Fiedler.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

17:59 Agitace na gymnáziu? Šojdrová veze náctiletým vzácného hosta z Bruselu

VÍME PRVNÍ Redakce ParlamentníchListů.cz obdržela zajímavou informaci. Na elitním katolickém Arcibis…