Okamurovo hnutí spojilo kampaň s předložením zákona o přímé volbě starostů

03.09.2014 14:42

Úsvit přímé demokracie spojil kampaň k podzimním komunálním a senátním volbám s předložením ústavního zákona o přímé volbě a odvolatelnosti starostů a primátorů. Zároveň zahájil petiční akci za jeho přijetí, oznámil dnes při oficiálním zahájení kampaně předseda hnutí Tomio Okamura.

Okamurovo hnutí spojilo kampaň s předložením zákona o přímé volbě starostů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

„Touto peticí chceme s podporou občanů apelovat na ostatní parlamentní strany, aby podpořily v Poslanecké sněmovně svým hlasováním námi navrhované změny směrem k větší demokracii a odpovědnosti politiků," uvedl Okamura.

Hnutí žádá uzákonit hmotnou a trestní odpovědnost starostů a primátorů

Úsvit chce uzákonit také jasnou osobní hmotnou a trestní odpovědnost starostů a primátorů. K prosazení ústavních změn bude ve sněmovně potřebovat hlasy 120 poslanců, sám jich má pouze 14. Bude potřebovat také ústavní většinu v Senátu, kde nemá ani jednoho zástupce.

Do letošních senátních voleb Okamurovo hnutí nominovalo deset kandidátů z 27 možných. Z více než 6000 obcí kandiduje ve 101. Okamura to zdůvodnil tím, že nebylo cílem postavit kandidátky všude, ale nominovat slušné lidi s dobrým renomé.

Kandidáti Úsvitu budou podle předsedy prosazovat radikální změnu proti dosavadní praxi obcí, které nakupovaly draho a prodávaly lacino svůj majetek. Budou se zasazovat mimo jiné o větší bezpečnost, dostatek míst v mateřských školách a na parkování a o čisté chodníky, uvedl Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Špína! Frustrovaní Češi si vybíjejí nenávist. Svoboda má své hranice, láteřil Pavel Rychetský, vzpomněl Bangu a už to jelo

16:32 Špína! Frustrovaní Češi si vybíjejí nenávist. Svoboda má své hranice, láteřil Pavel Rychetský, vzpomněl Bangu a už to jelo

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský hovořil na konferenci Nenávist na internetu, které se účast…