Okamurův Úsvit se tvrdě postavil proti přistěhovalectví muslimů do ČR

10.10.2013 11:01

Podle lídra Úsvitu přímé demokracie v Olomouckém kraji Radima Fialy je základem bezpečnosti naší země přísná imigrační politika.

Okamurův Úsvit se tvrdě postavil proti přistěhovalectví muslimů do ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr za kraj olomoucký, Radim Fiala

„Když jsem řekl v debatě v úterý na ČT24, že zásadním opatřením pro boj s hrozbou terorismu je zpřísnění imigrační politiky, ani jsem nečekal, jak brzy se postoj našeho hnutí k této věci potvrdí. Ve středu přinesla média zprávu, že šéf britských zpravodajců varuje, že v zemi je několik tisíc potencionálních teroristů. Ptáte se, kdy se Tálibán vylodil v Anglii a pronikl obranou britské armády? Odpověď je prostá. Teroristy si pustili do země britští politici. Dnes jsou v Británii místa, kde vkročit v uniformě britského vojáka je stejně riskantní jako patrola v provincii Kandahár,“ říká Radim Fiala.

Katastrofální imigrační politika Evropy

Podle Fialy je katastrofální imigrační politika některých zemí Evropy dnes největší hrozbou pro naši bezpečnost: „Pokud v České republice udeří teroristé, pak nepřijdou z Afghánistánu, ale z předměstí Paříže nebo jiných ghett muslimských menšin v Evropě.“

Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury proto požaduje přísnou imigrační politiku. „Není to žádná xenofobie. Rádi zde přivítáme každého, kdo přijde pracovat a podnikat. Pokud chce získat české občanství, pak ať přijme naše zákony a respektuje naše zvyky a kulturní tradice. Jestli ale někoho uráží vánoční svátky a za nadřazené právo považuje právo šaría, jde o jinou situaci. Říkáme jasně, že Česká republika není vaše země. Jděte tam, kde to tak platí. V dobrém a vzájemné úctě se pak můžeme navštěvovat jako turisté,“ vysvětluje Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

22:12 „Mám s vámi osobní problém.“ Ledecký nakládal Prymulovi. Ale pak přišel obrat jednou větou

Mělo jít o debatu o povinném očkování a vládních protiepidemických opatřeních, nakonec se ale pořad …