Okamurův Úsvit se tvrdě postavil proti přistěhovalectví muslimů do ČR

10.10.2013 11:01

Podle lídra Úsvitu přímé demokracie v Olomouckém kraji Radima Fialy je základem bezpečnosti naší země přísná imigrační politika.

Okamurův Úsvit se tvrdě postavil proti přistěhovalectví muslimů do ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr za kraj olomoucký, Radim Fiala
reklama

„Když jsem řekl v debatě v úterý na ČT24, že zásadním opatřením pro boj s hrozbou terorismu je zpřísnění imigrační politiky, ani jsem nečekal, jak brzy se postoj našeho hnutí k této věci potvrdí. Ve středu přinesla média zprávu, že šéf britských zpravodajců varuje, že v zemi je několik tisíc potencionálních teroristů. Ptáte se, kdy se Tálibán vylodil v Anglii a pronikl obranou britské armády? Odpověď je prostá. Teroristy si pustili do země britští politici. Dnes jsou v Británii místa, kde vkročit v uniformě britského vojáka je stejně riskantní jako patrola v provincii Kandahár,“ říká Radim Fiala.

Katastrofální imigrační politika Evropy

Podle Fialy je katastrofální imigrační politika některých zemí Evropy dnes největší hrozbou pro naši bezpečnost: „Pokud v České republice udeří teroristé, pak nepřijdou z Afghánistánu, ale z předměstí Paříže nebo jiných ghett muslimských menšin v Evropě.“

Hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury proto požaduje přísnou imigrační politiku. „Není to žádná xenofobie. Rádi zde přivítáme každého, kdo přijde pracovat a podnikat. Pokud chce získat české občanství, pak ať přijme naše zákony a respektuje naše zvyky a kulturní tradice. Jestli ale někoho uráží vánoční svátky a za nadřazené právo považuje právo šaría, jde o jinou situaci. Říkáme jasně, že Česká republika není vaše země. Jděte tam, kde to tak platí. V dobrém a vzájemné úctě se pak můžeme navštěvovat jako turisté,“ vysvětluje Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Lukáš Petřík

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

19:58 Maďarsko se blíží Rusku! Po estrádě s duhou před velvyslanectvím bruselský Pirát Peksa ještě přiložil pod kotel

Pirátský europoslanec Mikuláš Peksa varuje před novým maďarským zákonem, zakazujícím propagaci LGBTQ…