Okamurův kandidát odhaluje: Úředníci EU za naše peníze kontrolují, co Češi, Moravané a Slezané čtou. Došlo i na ParlamentníListy.cz

01.10.2016 19:01

Robert Flachs, jenž stojí v čele společné jihočeské kandidátky Okamurovy SPD a SPO Jana Veleby pro krajské volby, píše, že úředníci Evropské unie, kteří jsou placeni i z našich peněz, kontrolují, co Češi, Moravané a Slezané čtou. A pokud se úředníkům v Bruselu nelíbí, co si mohou občané České republiky přečíst o EU, článek odsoudí.

Okamurův kandidát odhaluje: Úředníci EU za naše peníze kontrolují, co Češi, Moravané a Slezané čtou. Došlo i na ParlamentníListy.cz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

Nevládní organizace, jako je spolek Evropské hodnoty, monitorují mediální prostor a upozorňují na zavádějící články o Evropské unii. Tato upozornění jsou posléze prezentována na oficiálním webu EU. Flachs z řečeného dovozuje, že si EU kontroluje, jak se o ní píše a pokud narazí na text, který se unijním úředníkům nelíbí, patřičně na to upozorní.

„Jelikož je fungování Evropské unie placeno i z příspěvku ČR ve výši 42 mld. Kč ročně, je i web EU placen také z našich daní! Takže shrňme to. Každý z nás svým příspěvkem cca 4000 Kč ročně platí i za to, aby jeho názory byly monitorovány a následně v případě, že nejsou vůči EU příznivé, byly odsouzeny na oficiálním webu Evropské unie! A to bez ověření, zda je to pravda nebo ne,“ upozorňuje kandidát.

Flachs zpozorňuje, že se takto na kritickou listinu nechtěných textů dostal on sám i server ParlamentníLIsty.cz. Ukazuje se tak prý, že lidé brojící proti EU to nemají snadné, protože musí čelit institucím, které si sami platí. Tak či tak to podle vlastních slov nevzdá a bude bojovat za možnost svobodně se vyjádřit – a to pro všechny obyvatele EU.

Mgr. Robert Flachs

  • BPP
  • bez politické příslušnosti
  • mimo zastupitelskou funkci

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

21:31 Volný odpálil bombu. Než Lipovskou odstranili, zkusili ji prý umlčet jinak

„Mafie se rozhodla, že se jí zbaví i za cenu porušení zákona a mediálního divadla,“ popisoval poslan…