Okamurův trenér má problém. A server Romea má radost. Podívejte se, o co jde

26.06.2017 21:28

Kulturista Filip Grznár pronikl do povědomí veřejnosti třeba jako trenér předsedy SPD Tomia Okamury. Jenže nejen tím. O kulturistu se totiž začala zajímat policie, protože Grznár na svých videích vyhrožoval Romům vyvražděním. Informuje o tom server Romea.cz.

Okamurův trenér má problém. A server Romea má radost. Podívejte se, o co jde
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Romský festival v Chanově

Filip Grznár točí videa a umísťuje je na server YouTube.com. Na některých jen pomáhá dalším lidem se cvičením. V posilovně takhle trénoval třeba s předsedou strany Svoboda a přímá demokracie Tomiem Okamurou. Jenže nezůstalo jen u videí z tréninků.

Na dalších videích hovoří Grznár o střílení Romů, přičemž na tomto střílení nevidí vůbec nic špatného. „Vzal legálně drženou devítku a zastřelil ho, dobrou věc udělal,“ pravil Grznár na adresu muže, který v Chomutově zastřelil Roma. Grznár prý také schvaluje vyvražďování Romů, a to je něco, čím by se měla zabývat policie. Chomutovská policie teď také tak činí.

Celý článek naleznete zde.

Strážci zákona prošetřují, zda lze Grznárovo chování hodnotit jako schvalování trestného činu nebo jako podněcování k nenávisti vůči skupině osob. „Dále se prověřuje místo eventuálního spáchání trestného činu, úkony trestního řízení zatím nebyly zahájeny,“ uvedla nadpraporčice Marie Pivková z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje.

Server považuje za hrozivé, že video, kde Grznár takto nepřijatelně útočí na Romy, za pouhé tři dny zhlédlo na padesát tisíc lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

17:21 Ubožák. Znemožňuje se před smrtí. „Chvilkaři“ dali najevo, jak vidí Karla Gotta. Je to síla

Přání od prezidenta zpěváku Karlu Gottovi vzbudilo mimo jiné i menší rozruch v Milionu chvilek pro d…