Okamury se zastal Večerníček

22.02.2012 14:29

Česká televize se ve svém pořadu Reportéři ČT věnovala podnikateli Tomio Okamurovi a snažila se dokázat, že není tak úspěšným podnikatelem, jak by se mohlo na první pohled zdát. To si ale nenechal líbit ani Okamura, ani jeho přátelé. Na blogu se ho zastal Jan Novák Večerníček.

Okamury se zastal Večerníček
Foto: Martin Kovář
Popisek: Tomio Okamura

Podle Nováka jde hlavně o to, že Okamuru nesnáší šéf Reportérů, Marek Wolner. Ten Parlamentním listům řekl, že cílem reportáže bylo "zreálnit mediální obraz Okamury, který má ve veřejnosti vybudován obraz neskutečně úspěšného podnikatele. Reportéři prý chtěli poukázat, že tomu zdaleka tak není. Je totiž jedním z mýtů, že jde o jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů, a oni ho zkorigovali do reality“.

Tomio nic neskrývá

Proto nejprve uvedli, že Okamura není majitelem cestovní kanceláře, ale pouze zaměstnanec. „V Čechách se paradoxně plat jednatele nezapočítává do firemních nákladů a tak je Tomio paralelně v Miki i zaměstnán i jako zaměstnanec, ředitel. Tak jako mnoho dalších  jednatelů firem. Za uplynulých patnáct let vydělal 28 milionů před zdaněním a odvody - na těch odvedl přes 18 milionů korun,“ vysvětluje situaci Novák.

Jediným problémem podle Nováka je, že účetní nedaly na web naskenované kopie účetních uzávěrek. „To je opravdu celé to drama - Tomio nikde nic neskrývá - nemá pobočky v daňových rájích jako velká část českých i nadnárodních firem. Nevyvádí žádné zisky ven,“ zlobí se dál Okamurův přítel.

„Podívejte se na záznam reportáže Reportérů o Tomiovi. A uvidíte neuvěřitelně amatérský pokus o dehonestaci a pošpinění,“ vyzývá. A v kritice pokračuje: „Zneužívat k pomluvám médium veřejnoprávní, placené námi všemi, je od Wolnera a jeho party nebetyčná drzost.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakousko: Mrazivé vysvětlení pádu vlády. A temný odhad, co nás všechny teď čeká

10:25 Rakousko: Mrazivé vysvětlení pádu vlády. A temný odhad, co nás všechny teď čeká

Video s Heinzem-Christianem Strachem dokázalo v krátké době převrátit celou rakouskou politickou scé…