Olomoucká ODS nominovala na předsedu strany Petra Fialu

18.12.2017 20:49

Regionální sněm ODS v Olomouckém kraji dnes nominoval na předsedu strany Petra Fialu. Nominaci na první místopředsedkyni získala pražská zastupitelka Alexandra Udženija, která bude funkci obhajovat stejně jako Fiala. Na řadového místopředsedu olomoucká ODS navrhuje Martina Kupku a Miloše Vystrčila, řekl ČTK krajský předseda Michal Zácha.

Olomoucká ODS nominovala na předsedu strany Petra Fialu
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Předseda ODS Petr Fiala na besedě s občany v Krnově

„Všichni byli zvoleni naprostou většinou,“ uvedl Zácha, který získal nominaci do výkonné rady ODS.  Regionální sněm mají za sebou také občanští demokraté v Libereckém kraji, kteří na začátku prosince rovněž nominovali na předsedu strany Petra Fialu. Podporu již získal dosavadní šéf strany také od středočeské a pražské ODS i od straníků na Vysočině. Celorepublikové vedení strany budou občanští demokraté volit na kongresu 13. ledna 2018 v Ostravě.

ODS v letošních volbách do Poslanecké sněmovny skončila v Olomouckém kraji třetí, když pro ni hlasovalo 8,92 procenta voličů, strana získala jeden mandát. V kraji vyhrálo jasně volby hnutí ANO se ziskem 31,39 procenta hlasů a ziskem pěti mandátů. Druhé místo obsadila SPD se 13,54 procenta hlasů a dvěma mandáty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Josef Skála vypěnil: Moskva jako Hitlerův komplic? Z této verze se zvedá žaludek. Stejně jako z pohledu do tváře starosty Prahy 6

22:22 Josef Skála vypěnil: Moskva jako Hitlerův komplic? Z této verze se zvedá žaludek. Stejně jako z pohledu do tváře starosty Prahy 6

„Z randálu kolem smlouvy o neútočení, již Moskva podepsala s Berlínem právě před 80 lety, trčí celé …