Olomoucký vrchní soud projedná spor Čunka a Urbanové

23.05.2012 6:28

Vrchní soud v Olomouci se dnes bude zabývat sporem senátora a expředsedy lidovců Jiřího Čunka a jeho bývalé sekretářky Marcely Urbanové. Žena politika zažalovala kvůli poškození pověsti, požaduje po něm deset milionů korun. Ostravský krajský soud jí loni v červenci vyhověl pouze částečně, Čunkovi uložil zaplatit 80.000 korun jako náhradu nemajetkové újmy a povinnost omluvit se za některé jeho výroky. Oba se proti verdiktu soudu odvolali.

Olomoucký vrchní soud projedná spor Čunka a Urbanové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek
reklama

Urbanová v odvolání žádá, aby se Čunek zdržel dalších výroků, zveřejňování jejich korespondence a aby jí byla přiznána celá částka deset milionů korun. Čunek se domáhá zamítnutí žaloby.

Půlmilionový úplatek

Spor navazuje na několik let starou kauzu údajné korupce, v níž prý Čunek jako vsetínský starosta převzal v roce 2002 půlmilionový úplatek v souvislosti s privatizací městských bytů. Hlavní svědkyní byla tehdy právě Čunkova někdejší sekretářka Urbanová. Stíhání Čunka ale státní zástupce zastavil, stejně jako následné stíhání Urbanové obviněné z křivé výpovědi.

Urbanová pak podala na Čunka žalobu na ochranu osobnosti. Cítí se poškozena vyjádřeními, která Čunek na její adresu pronášel v médiích. Poukazuje na to, že se vinou politika stala veřejně známou osobou. Čunek má opačný názor a žalobu považuje za bezdůvodnou. Čunkova kauza hýbala českou politikou více než rok. Čunek kvůli stíhání odešel na podzim 2007 na několik měsíců z vlády. Důsledkem jeho případu byla řada dalších trestních stíhání a žalob.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…