Olympijská snowboardistka požaduje: Povolte v ČR LGTB sňatky. Do té doby si nevezmu svou americkou přítelkyni

03.08.2019 21:26

Ještě v druhé půlce letošního července se česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) na sociálních sítích chlubila zásnubami s přítelkyní, Američankou Kaileen Lareeovou (32). O pár dní později je ale vše jinak. Nyní na sociálních sítích svým fanouškům oznámila, že se svatbu prozatím rozhodly odložit, a to do doby, až v Česku budou povoleny LGBT sňatky.

Olympijská snowboardistka požaduje: Povolte v ČR LGTB sňatky. Do té doby si nevezmu svou americkou přítelkyni
Foto: Vít Hassan
Popisek: Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Pride, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů

„Jsem hrdá na to, že mohu oznámit, že řekla ANO! Je to velmi vzrušující. Přála jsem si, aby takový člověk byl v mém životě. Nemohu uvěřit, že jsem ji našla,“ psala zprvu radostně Pančochová k fotografii Kaileen Lareeové se zásnubním prstýnkem na sociální síti.

O pár dní později ale změnila názor, se svatbou chce počkat do doby, až v Česku budou povoleny sňatky osob stejného pohlaví, neboť touží po rovnocenném prostředí pro všechny „Je to o lásce, soucitu a péči o ostatní. A taky o férovém jednání pro všechny stejně. Zasnoubily jsme se, jak jste mohli vidět. A nyní jsme se rozhodly, že se nevezmeme, dokud nebudou v České republice povoleny sňatky osob stejného pohlaví,“ oznámila Pančochová.

„Přijde mi důležité, aby měli všichni stejné podmínky,“ dodává snowboardistka, která si sňatek se svou láskou nehodlá zjednodušit tím, že by se oddaly v Americe, kde je to legální. „V tom případě by to bylo nejsnazší. Ale správná cesta je stát si za tím, co je důležitější. Spojit se dohromady,“ myslí si Pančochová, která je odhodlána pomoci s legislativou a bojovat za práva homosexuálů.

Podle svých vyjádření by také uvítala, kdyby měli oba partneři či obě partnerky stejná práva na dítě jednoho či jedné z nich. „Ještě je před námi spousta práce,“ uzavřela snowboardistka, která svou lásku požádala o ruku na nejvyšší hoře amerického státu Oregon s názvem Mount Hood.

Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

11:39 Bude soud. „Fašizoidní Novotný.“ Okamura podal žalobu. Padl příměr s Hitlerem

Lídr SPD Tomio Okamura odpovídal ve Svobodném rádiu na dotazy posluchačů ohledně nejaktuálnějšího dě…