Omezení pohybu osob mezi okresy bude hlídat 26.000 policistů. Kde všude vás zkontrolují?

28.2.2021 8:26 dop.

Na dodržování vládních opatření souvisejících s omezením pohybu osob mezi okresy bude v Česku dohlížet 26.000 policistů.  Setkáte se s nimi na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Kontroly budou namátkové, uvedl policejní prezident Jan Švejdar v České televizi, informují Novinky.

Omezení pohybu osob mezi okresy bude hlídat 26.000 policistů. Kde všude vás zkontrolují?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vůz, ilustrační foto

„Není proveditelné, abychom fyzicky uzavřeli všechny komunikace mezi okresy. Nicméně hlídky budou rozmístěny tak, abychom dosáhli účelu opatření a aby bylo v co nejmenší míře obcházeno,“ uvedl policejní prezident Jan Švejdar.

Vláda má v pondělí jednat i o nasazení armády a celní správy. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pátek řekl, že nasazeno může být až 5000 vojáků. Mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek řekl, že k tomuto opatření musí ještě vláda zpracovat nařízení a poté v řádu dnů budou vojáci připraveni k nasazení.

  • Původní zdroj ZDE

O omezení pohybu lidí rozhodla v pátek vláda v rámci zpřísnění opatření proti šíření koronaviru. Znamená to například, že vycházky přes den budou od pondělí 1. března možné jen na území obce, nikoli celého okresu. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude zapotřebí např. potvrzení zaměstnavatele.

Dodržování omezení pohybu bude namátkově kontrolovat policie, a to včetně cestujících, kteří pojedou vlaky či autobusy.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…