Onderka vysvětluje, proč sestřelil Sobotku: Hašek bude lepší

28.10.2013 13:30

Brněnský primátor Roman Onderka (ČSSD) v rozhovoru pro server Aktuálně.cz vysvětluje, proč se rozhodl postavit proti předsedovi strany Bohuslavu Sobotkovi. Podle jeho názoru je třeba, aby ve vyjednávajícím týmu ČSSD o příští vládě byli lidé, kteří dokážou prosadit maximum z volebního programu ČSSD. Sobotka prý už ve volební kampani ukázal, jak „silným“ politikem je.

Onderka vysvětluje, proč sestřelil Sobotku: Hašek bude lepší
Foto: Redakce
Popisek: primátor Brna Roman Onderka (ČSSD)
reklama

„Chodí mi zprávy, že se to může dotknout následného supervolebního roku, kdy se volí do Senátu, jsou volby do Evropského parlamentu a komunální volby. Lidé začínají být nervózní a následně řeší, jakým způsobem byla vedena kampaň, jakým způsobem dokázala, či spíše nedokázala ČSSD říci své priority a oslovit voliče. Z toho vyplývají mé kroky,“ popisuje Onderka, jenž má za to, že Michal Hašek bude také důraznějším vyjednávačem o vládě, než by byl Sobotka.

Sobotka prý prosadil předvolební kampaň stojící na něm a výsledek se dostavil. Onderka v této souvislosti připomíná situaci z roku 2010, kdy se tehdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek sám rozhodl rezignovat, po nepříliš přesvědčivém volebním vítězství. V těchto volbách jde o vítězství ještě slabší a předseda by se podle toho měl zachovat.

Ve vyjednávání o vládě nejde prý podle Onderky o ministerské posty, ale o to, aby ČSSD prosadila co nejvíce ze svého volebního programu. Již teď se v případné koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL rýsuje spor v otázce církevních restitucí. ČSSD by v nich chtěla prosadit změny, KDU-ČSL je zdrženlivá.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

15:14 Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

ParlamentníListy.cz v pondělí mapovaly reakce fanoušků předsedy ODS na jeho facebookovém profilu pot…