Ondřej Neff natvrdo: Neziskovky? Mnohdy profesionální sabotážní skupenství

30.08.2020 15:25

Publicista Ondřej Neff má za to, že před poslanci teď stojí dvě velká dilemata. První potrápí všechny poslance, kteří dnes kritizují jednorázový příspěvek pro důchodce, ale i ČSSD, která tento příspěvek prosazuje. A druhé dilema se týká bolavého místa výstavby silnic, domů a dalších objektů v Česku, kterou nejednou blokovaly ekologické neziskové organizace.

Ondřej Neff natvrdo: Neziskovky? Mnohdy profesionální sabotážní skupenství
Foto: hns
Popisek: Ondřej Neff
reklama

Důchodci dostanou od koaliční vlády ANO a ČSSD jednorázový příspěvek pět tisíc. Podle spisovatele Ondřeje Neffa je to úplatek jako hrom. Úplatek, na kterém vydělá Babiš, protože na ČSSD si vzpomene málokdo.

Důchodci dostanou pět tisíc na přilepšenou ještě před Vánoci. Od koho? Oni si řeknou: je to od koalice ANO a ČSSD s podporou komunistů, tak to abychom ty hlasy rozložili spravedlivě, nesmíme zapomenout na paní Maláčovou, vždyť to přilepšení vzešlo z její hlavy. Povídali, že mu hráli. Vezmou rádi pět litrů a velebit budou Babiše. Je to úplatek jako hrom a je umožněný jenom proto, že vláda zasekla tak ohromnou sekeru, že v ní patnáct giga nehraje zase takovou roli,“ napsal Neff na serveru Neviditelný pes.

Tento dluh budou splácet dnešní mladí lidé a jejich potomci, na což dnes upozorňuje především pravicová opozice, ale podle Neffa bude zajímavé sledovat, kolik poslanců nakonec najde odvahu hlasovat proti tomuto návrhu, protože tím získají nálepku osob, které nechtějí dopřát seniorům lepší život.

Podobný problém podle Neffa nastane i u nového stavebního zákona, který opět pravicoví poslanci ve velkém kritizují. Jenže často to jsou poslanci, kteří v české politice působí mnoho let, takže sami nesou vinu na tom, jak špatně je na tom výstavba dopravní infrastruktury, ale i nových bytů.   

„Proti němu nejvíc ječí ti, komu bere vítr z plachet, úřady s razítky, takzvané neziskovky, v mnoha případech profesionální sabotážní skupenství podporovaná ze státních peněz. K nim se připojí demoblok, ve kterém fungují poslanci, kteří jsou v Parlamentu natolik dlouho, že za současný marasmus nesou odpovědnost. Bude to zajímavé klání a nevzejde z něho nic než paskvil. Jinak to nemůže dopadnout, protože na tom, aby se stavělo bez byrokratických průtahů, zjevně nezáleží nikomu,“ nebral si Neff servítky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…