Oni chtějí hrát v KHL. To je jako sloužit v ruské armádě. Vládo, dělej něco! Dominátor perlil

22.06.2022 19:40 | Ze sítí

Někdejší hokejový brankář Dominik Hašek vyzývá vládu, aby zabránila nebezpečnému chování v hokejovém prostředí. Do ruské Kontinentální hokejové ligy KHL má – navzdory pokračující ruské vojenské invazi na Ukrajině – namířeno český útočník, což se Haškovi vůbec nelíbí: „To je podpora ruské války a zabíjení na Ukrajině,“ říká rezolutně a přirovnává hru v ruské soutěži k službě v ruské armádě.

Oni chtějí hrát v KHL. To je jako sloužit v ruské armádě. Vládo, dělej něco! Dominátor perlil
Foto: Screen Facebook
Popisek: Dominik Hašek zpívá: Není nutno, aby bylo přímo veselo

Ve světle ruské vojenské invaze na Ukrajině, velký poprask vyvolalo rozhodnutí útočníka Rudolfa Červeného vrátit se do ruské Kontinentální ligy, na spolupráci se dohodl s Vladivostokem. V minulé sezoně působil Červený v Rize, která po ruském vpádu na Ukrajinu z KHL odešla.

Jen nerad takovému chování přihlíží bývalý gólman Dominik Hašek, který letos na jaře mimo jiné kvůli válce Ukrajině požadoval suspendaci ruských hráčů v NHL. Aby český hokejista působil v Rusku, to je pro něj nepřijatelné. „Práce českého občana v Rusku. To je podpora ruské války a zabíjení na Ukrajině. Velmi podobné, jako práce pro ruskou armádu (20 let vězení),“ reaguje na přechod Červeného do Vladivostoku ve svém tweetu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …