Oni chtějí hrát v KHL. To je jako sloužit v ruské armádě. Vládo, dělej něco! Dominátor perlil

22.6.2022 7:40 odp. | Ze sítí

Někdejší hokejový brankář Dominik Hašek vyzývá vládu, aby zabránila nebezpečnému chování v hokejovém prostředí. Do ruské Kontinentální hokejové ligy KHL má – navzdory pokračující ruské vojenské invazi na Ukrajině – namířeno český útočník, což se Haškovi vůbec nelíbí: „To je podpora ruské války a zabíjení na Ukrajině,“ říká rezolutně a přirovnává hru v ruské soutěži k službě v ruské armádě.

Oni chtějí hrát v KHL. To je jako sloužit v ruské armádě. Vládo, dělej něco! Dominátor perlil
Foto: Screen Facebook
Popisek: Dominik Hašek zpívá: Není nutno, aby bylo přímo veselo

Anketa

Buď, anebo. Komu věříte?

hlasovalo: 2955 lidí
Ve světle ruské vojenské invaze na Ukrajině, velký poprask vyvolalo rozhodnutí útočníka Rudolfa Červeného vrátit se do ruské Kontinentální ligy, na spolupráci se dohodl s Vladivostokem. V minulé sezoně působil Červený v Rize, která po ruském vpádu na Ukrajinu z KHL odešla.

Jen nerad takovému chování přihlíží bývalý gólman Dominik Hašek, který letos na jaře mimo jiné kvůli válce Ukrajině požadoval suspendaci ruských hráčů v NHL. Aby český hokejista působil v Rusku, to je pro něj nepřijatelné. „Práce českého občana v Rusku. To je podpora ruské války a zabíjení na Ukrajině. Velmi podobné, jako práce pro ruskou armádu (20 let vězení),“ reaguje na přechod Červeného do Vladivostoku ve svém tweetu.

Vyzývá vládu premiéra Petra Fialy, aby zakročila: „Je povinností vlády nás před tímto chováním chránit. Jde o naše životy! Nestrkejte hlavu do písku,“ alarmuje Hašek.

V dalším tweetu pak vysvětluje, že z celé situace neviní útočníka Červeného ani jeho agenta, jelikož jednají dle zákona. „Jeden chce pracovat (za dobry plat) a druhý mu shání práci. A oni ctí zákon. Je povinností vlády, aby nás vydáním zákona před tímto nebezpečným chováním chránila. Jde o naše životy, i když si to možná ještě mnozí neuvědomujeme,“ zdůraznil opakovaně, kdo je na vině.

„Situaci ve světě samozřejmě s klukama rozebíráme, je to naše práce. Bavíme se o všem. A ne každý se na to dívá stejně, je to ryze individuální. Konečné slovo má vždy hráč, nikdo jiný,“ řekl pro Sport.cz Michal Sivek z agentury Eurohockey Services, která Červeného zastupuje. 

V minulém týdnu se podobná vlna kritiky snesla i na sportovce ze Slovenska, a sice když Michal Čajkovský, Christián Jaroš a Michal Krištof oznámili, že se rozhodli navzdory pokračující ruské vojenské invazi na Ukrajině pro KHL.

„Ti Slováci se s těmi podpisy v KHL regulérně pomátli,“ napsal nedávno na svém twitteru bývalý útočník a nynější expert O2 TV Sport Jakub Koreis.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nab

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

předsednictví EU

Pořád se mluví, jak je to pro nás prestižní a důležité. Ale mění se tím něco i pro vás jako europoslance? Jste třeba víc sledovaní, máte víc prostoru? A není celá událost nebo co to je, příliš přeceněvána?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Raketový útok na Moskvu! Proč to novinář z Rozhlasu vypustil? Vadim Petrov má zlé tušení

16:18 Raketový útok na Moskvu! Proč to novinář z Rozhlasu vypustil? Vadim Petrov má zlé tušení

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se na své sociální síti rozepsal o přípra…