Oni si v ČT myslí, že senioři jsou dementi? ptá se expert. Na toto se máte dívat

01.04.2020 18:23

Hudebník a bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek na sociální síti zkritizoval nově vysílaný kanál České televize ČT3. Ten je určený pro starší generaci, jelikož by právě ta nyní měla zůstávat co nejvíce doma. Podle Štěpánka si však tvorbu nového kanálu senioři příliš neužijí. „Na Kavčích horách zřejmě myslí, že co senior, to prostomyslný dement,“ podivuje se člen Trikolóry nad tím, co se na novém kanálu veřejnoprávní televize vysílá.

Oni si v ČT myslí, že senioři jsou dementi? ptá se expert. Na toto se máte dívat
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek
reklama

Anketa

Vláda dá živnostníkům příspěvek 25 000 Kč. Je to moc, nebo málo?

63%
17%
20%
hlasovalo: 20176 lidí
„Podle programové nabídky, kterou Česká televize nabízí na svém novém kanálu ČT3, si na Kavčích horách zřejmě myslí, že co senior, to prostomyslný dement. Dovoluji si proto zdvořile upozornit, že Paulu McCartneymu je 78, Ringovi Starrovi ještě o dva víc a Micku Jaggerovi naopak o rok míň. To jen tak pro ilustraci a pro úvahu, zdali všichni dříve narození křepčí nadšením, když jim veřejnoprávní televize servíruje ausgerechnet kuchaře Kuřátka a jiné podobné opusy,“ zkritizoval úroveň nového televizního kanálu veřejnoprávní televize určeného primárně pro starší generaci Štěpánek. V návaznosti na to přiložil i poznámku, že do dnešní starší generace již patří i hudebníci ze skupin The Beatles či zpěvák skupiny The Rolling Stones.

Program ČT3 má být zaměřený na koronavirem nejohroženější seniory, jelikož ti by v dnešní době měli co nejvíce zůstávat doma. Kanál započal vysílat dopoledne 23. března, a to od deváté hodiny do 17.25.

„Chceme v této těžké situaci sloužit další velké skupině našich diváků. Vysíláme už speciální vzdělávací bloky pro školáky a rodiče, a teď se zaměřujeme na nejzranitelnější skupinu populace, která tráví doma nejvíce času. Na televizním vysílání vyrostlo již několik generací a my díky našemu bohatému archivu můžeme nabídnout obsah přesně šitý na míru jejich potřebám, doplněný navíc o informační servis a nově vyráběné magazíny s praktickými radami. Chceme přinést divákům dobrou náladu a evokovat příjemné vzpomínky,“ uvedl k ČT3 generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Poznamenal také, kde se na nový kanál vzaly finance. „Vzhledem k aktuální mimořádné situaci jsme byli nuceni pozastavit výrobu většiny pořadů, tak můžeme dočasně finanční prostředky směřovat na tento program,“ vysvětlil Dvořák.

V komentářích nebyli s tvorbou kanálu ČT3 spokojeni ani další přispěvatelé. Jedna z uživatelek kupříkladu poznamenala, že nový kanál nesleduje. Štěpánek na to však připojil slova, že i tak si ji platí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…