Opět krásně prší, pochvaluje si ministr Jurečka

28.05.2014 14:25

V Česku vydatně prší. Na některých místech ČR spadlo tolik vody, že hladiny řek dosáhly třetího stupně povodňové aktivity. Lidé odčerpávají vodu ze sklepů a bojí se, co bude v příštích hodinách. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) si déšť kvůli budoucí úrodě pochvaluje. Informuje o tom server Lidovky.cz.

Opět krásně prší, pochvaluje si ministr Jurečka
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Marian Jurečka, 1. místopředseda KDU-ČSL a kandidát na hejtmana v Olomouckém kraji
reklama

„Mám radost z počasí. V posledních dnech opět krásné prší (někde lokálně až moc), ale dává to naději na slušnou úrodu," tweetoval ve středu Jurečka a přidal dva smajlíky. Někteří občané České republiky by mu ale za tato slova rozhodně nepoděkovali. Především lidé žijící v Plzeňském kraji, kde řeka Klabava dosáhla třetího stupně povodňové aktivity.

Ministr ale na sociální síti svůj výrok korigoval. Jako člověk žijící v obci, která si v roce 1997 prošla strašnými povodněmi, prý nikomu nepřeje nic zlého. Sluší se také připomenout, že díky mírné zimě odborníci na jaře opakovaně varovali, že by Česku mohla hrozit sucha. Aktuální počasí tuto hrozbu však odvrací.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…