Opovržení Václavem Klausem. Gregor slyšel projev a už to nemohl vydržet. Pak se přidal Pavel Novotný

28.10.2021 17:33

Politolog Miloš Gregor se na svém twitterovém profilu vyjádřil k projevu někdejšího prezidenta Václava Klause, který u příležitosti dnešního státního svátku přednesl na akci Českého svazu bojovníků za svobodu na Pražském hradě. Následně se Gregor dostal do slovní přestřelky se starostou pražské části Řeporyje Pavlem Novotným (ODS).

Opovržení Václavem Klausem. Gregor slyšel projev a už to nemohl vydržet. Pak se přidal Pavel Novotný
Foto: Screen Youtube
Popisek: Politolog Miloš Gregor

„Poslechl jsem projev Klause, aby vy jste nemuseli. Nabízím souhrn důležitých myšlenek pana profesora,“ napsal sarkasticky Gregor, čímž chtěl zřejmě naznačit prázdnost projevu exprezidenta Klause.

Poslechl jsem projev Klause, aby vy jste nemuseli. Nabízím souhrn důležitých myšlenek pana profesora:

— Miloš Gregor (@anselmoCZ) October 28, 2021

„Není ten souhrn zbytečně velký? Už i zmínka o panu profesorovi se mi jeví dost zbytečná. Stačí se podívat, kdo mu to vystoupení umožnil a kým se obklopil...,“ reagoval následně jeden z uživatelů.

Anketa

Litujete rozpadu Československa? (Ptáme se od 28. října 2021)

73%
21%
hlasovalo: 27041 lidí

„My akademici vždycky strašně moc okecáváme i to, co lze vystihnout stručně. Zkusím se polepšit, ale nic neslibuji,“ odvětil s úsměvem Gregor.

„Cywe, poslouchám to v práci, mám tu kvalitní sound, woe, proč já se musím týrat... ve svátek v office, a ještě se tu budu trápit jedenácti minutama tohohle... ale co, už jsem to rozjel, člověk musí něco vydržet,“ napsal následně Gregorovi také člen ODS, kterou před lety sám Klaus zakládal, řeporyjský starosta Pavel Novotný.

„Nemáme to lehké, co?“ odvětil opět s úsměvem Gregor.

„Nemáme... ale zase... neumřeme hlady, když je tu teď třicet skoroprezidentů,“ odvětil Novotný.

Exprezident Václav Klaus promluvil u příležitosti oslav 103. výročí samostatného Československa. Uvedl, že „drtivá většina“ nelituje vzniku Československa a jeho vznik je stále inspirací. „Dnes však čelíme dalším hrozbám,“ řekl a opřel se do bojovníků proti změně klimatu, kterým jde prý jen o jedno – převzít moc. A přepisují historii. Vznikající vláda podle něho těmto lidem nebude čelit. „Nemají odvahu se jim postavit, dávají přednost podvolení se jim,“ řekl. Podle něj chce mlčící většina něco jiného.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

19:45 Když Kalousek, tak i Rakušan. Gazdík vysvětlil národu, že by byl skvělý prezident

Poslanec a jeden ze zakladatelů hnutí STAN Petr Gazdík se domnívá, že Vít Rakušan by měl kandidovat …