Oprava dálnice přes Vysočinu bude v říjnu komplet. Finišujeme, díky za trpělivost, ohlásil Havlíček.

01.08.2021 14:54 | Zprávy
autor: AZy

Vzalo to celkem osm let, ale modernizace D1 se chýlí postupně ke konci. Informoval o tom ministr a místopředseda vlády Karel Havlíček. Ve vzduchu lítají miliardy.

Oprava dálnice přes Vysočinu bude v říjnu komplet. Finišujeme, díky za trpělivost, ohlásil Havlíček.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Havlíček, místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy

Ministr dopravy Karel Havlíček informoval, že dálnice D1 bude na úseku mezi Hvězdonicemi a Mirošovicemi po letech opět průjezdná bez omezení. „Se stavbou nové D1 za provozu jsme konečně po osmi letech v cílové rovince. Všechny stavební společnosti nás ujišťují, že za dva měsíce zmizí poslední zúžení a řidiči si po prvním říjnovém víkendu vyzkoušejí celých 160 kilometrů. Všem řidičům patří dík za jejich trpělivost,“ uvedl po kontrolním dnu na dálnici Havlíček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Měli bychom být víc soběstační

Pane Rajchl, souhlasím s vámi, že nemáme čekat na nějakou pomoc ruku odkudkoliv. Není teda třeba opravdu dávat víc na obranu, která je opravdu klíčová? A co třeba větší soběstačnost v zemědělství, ale i dalších věcech. Co proto děláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lámou se ledy? Co se musí stát, aby Evropa nebyla ztracená

11:45 Lámou se ledy? Co se musí stát, aby Evropa nebyla ztracená

Je Evropa ztracená? To je otázka, kterou si klade stále více lidí. A dochází k odpovědi, že pokud to…