Opravdu drsný a zbrusu nový projev elitního kritika islámu Geerta Wilderse. Zastánci imigrace nedočtou do konce

18.06.2015 13:42

Nizozemský politik Geert Wilders který je známý svým nesmiřitelným postojem vůči islámu, promluvil jen několik dní před dánskými volbami na setkání pořádaném dánskou iniciativou Free Speech Society (FPS). Ta vznikla před jedenácti lety s cílem hájit svobodu slova. FPS udržuje kontakty s mnoha dalšími kritiky islámu a často varuje před hrozbou islamizace země i celého evropského kontinentu.

Opravdu drsný a zbrusu nový projev elitního kritika islámu Geerta Wilderse. Zastánci imigrace nedočtou do konce
Foto: Mwl.nl
Popisek: Kontroverzní nizozemský politik Geert Wilders

Wilders v úvodu svého projevu poděkoval organizátorům akce za pozvání a neuposlechnutí těch, kteří byli proti. „Tam venku jsou extremisté připraveni použít násilí proti tomuto shromáždění. Nemusíte se však před nimi klanět a bát se jich. Free Press Sociaty je jedna z nejodvážnějších iniciativ na světě. Je mi opravdu velkou ctí být tady s vámi. Nesmíme nikdy dovolit, abychom se kvůli zastrašování a hrozbám vzdali svobody slova. Jsme svobodní muži i ženy, kteří jsou součástí svobodné západní společnosti. Ve svobodě jsme se narodili a nemůžeme se jí vzdát. Pokud nám ji chce někdo vzít, tak nemůže žít společně s námi.“, prohlásil Wilders, který se této akce zúčastnil v loňském roce.

Wilders dále řekl, že islám je totalitní ideologie, která si chce dle jeho zkušeností podmanit nemuslimské obyvatelstvo. „Korán svým následovníkům přikazuje, aby prosazovali právo šaría i za použití násilí a teroru. Islámské právo ohrožuje náš způsob života, ústavu, naše zákony a svobody. V tomto kontextu se tedy jedná se tedy o doslova o naše bytí a nebytí. Nemůžeme tolerovat ty, kteří nám vyhrožují, že nám podříznou hrdlo jen proto, že jsme nakreslili karikaturu Mohameda. Pokud tak chtějí činit, ať se odstěhují do Saúdské Arábie nebo Íránu.“, vyzval Wilders. Islám podle jeho mínění šíří nenávist muslimů vůči západní společnosti. „Bohužel je v tom tato ideologie úspěšná. Islámští teroristé tvoří jen zlomek populace, přesto mají dle průzkumů podporu většiny.“, tvrdí.
 

„Jeden z takových průzkumů veřejné mínění provedený v Nizozemí ukázal, že plných 73% zdejších muslimů zvažuje, že by odcestovalo do Sýrie a zúčastnilo se džihádu. Považují něco takového za důkaz hrdinství. Ano, slyšeli jste dobře, za hrdinství! Ještě o sedm procent více tureckých mladíků žijících v mé zemi zase dle tohoto průzkumu soudí, že násilí Islámského státu vůči nevěřícím není nič špatného. Ano, čtyři z pěti má takové názory!“, uvedl Wilders šokující statistiku a upozornil na prakticky neviditelný nesouhlas většiny muslimů se skutky teroristů. „V Kodani, Amsterdamu, New Yorku ani Londýně jsem neviděl masové demonstrace, na kterých by muslimové odsuzovali skutky páchané ve jménu islámu. Většina z nich násilí nepáchá, ale ani jej veřejně neodmítá.“, kritizoval Wilders.

celý text v angličtině je ZDE

Dále nizozemský politik připomněl, že v nacistickém Německu a bolševickém Sovětském svazu také páchala zvěrstva jen menšina. „Musíme si rovněž uvědomit, že západní identita není islámská, ale vychází z judaismu, křesťanství a humanismu. Nemůžeme zůstat s rukama založenýma v klíně, když islám omezuje naše práva a svobodu. Je třeba jim jasně říci, aby konečně přestali s touto šarádou.“, nabádal Wilders. Za kořeny současných problémů považuje naši bezbřehou toleranci vůči zlu. „Jsme příliš tolerantní k nesnášenlivosti a k islámu. Myslíme si, že když nabízíme svobodu našim nepřátelům, že tím posilujeme naši svobodu. Ve skutečnosti tím však svobodu dusíme. Není možné akceptovat šaríu na Západě. Buď tady bude právo šária nebo svoboda. Obojí však není možné.“, konstatoval Wilders.

Podle Wilderse současní západní politici dělají stejnou chybu jako jejich předchůdce ve 30. letech minulého století. „Appeasement nefungoval proti nacismu a nefunguje ani proti islámu. Politické a mediální elity horují pro pravdu. Když se ale mají postavit a podívat se pravdě do očí, tak raději zavírají oči a snaží se problém ignorovat. Nazývají nás extremisty, vláčejí nás po soudech a pokoušejí se nás umlčet. My si však mezi sebou nemusíme nic nalhávat. Již Churchill kdysi říkal, že když vám někdo hrozí smrtí, je třeba jej brát vážně a snažit se jej všemi možnými silami zastavit. Dnes volíme mezi islámem a svobodou. Neexistuje nic mezi tím!“, prohlásil Wilders.

„Osobně nemám nic proti obyčejným muslimům. Potkal jsem mnoho přátelsky naladěných muslimů, když jsem ještě mohl volně cestovat do jejich zemí. Mnoho z nich naštěstí nenásleduje Korán od A do Z. Proto však nemohu zavírat oči před realitou a nevidět, že mezi nimi žije spoustu tisíc extremistů. Dle výzkumu realizovaného amsterdamskou univerzitou se nechalo 11% nizozemských muslimů slyšet, že jsou připraveni kvůli islámu přikročit k násilí. To představuje více než 100 000 lidí. Nemám podobná čísla z Dánska, ale realitu v mé zemi znám bohužel velmi dobře. Čím více je zastoupen islám v naší společností, tím méně jsme svobodní.“, je přesvědčen Wilders.

V poslední pasáži svého proslovu se nizozemský politik vyjádřil také ke kvótám pro přerozdělování uprchlíků v rámci států EU. „Současnou mohutnou migrační vlnu musíme zastavit, jinak budeme čelit katastrofě. Pravidelně vyzývám evropské politiky, aby přijaly australský systém, v rámci kterého jsou všichni ilegální uprchlíci posílány zpět do svých domovů. Nerozumím tomu, proč všem těm lidem z Afriky a Blízkého východu neposkytne azyl Saúdská Arábie a další státy Perského zálivu, které jsou nesmírně bohatí a nabídly by uprchlíkům i podobné kulturní a společenské podmínky. Je třeba nakreslit jasné hranice a zamezit veškeré migraci z islámských zemí.“, navrhl Wilders.

Podle Wilderse nyní stojíme na křižovatce a musíme si vybrat, jakým směrem se vydáme. „Volíme mezi svobodou a nesvobodou. Jak jsem již řekl před chvílí, neexistuje nic mezi tím. Naštěstí si stále více a více lidí stávající situaci uvědomuje. Milujeme naše děti, máme rádi naši zemi a chceme si zachovat svobodu. Musíme však splnit svoji povinnost a chovat se statečně. Jestli to znamená, že musíme být politicky nekorektní, tak prostě buďme politiky nekorektní. Jsme ve válce, ve které musíme zvítězit.“, uzavřel Wilders.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

21:00 Putin je malý. Jak to, že Putin není mokrý? V Rusku se to vůbec nemělo pořádat, zakončil Bosák na ČT mistrovství světa

Francie porazila na mistrovství světa ve fotbale Chorvaty 4:2. Při předávání poháru se na moskevský …