Oranžový Sobotka: V korupci mají prsty lidé dosazení ODS

09.06.2012 7:28 | Zprávy
autor: jav

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se snaží minimalizovat škody, napáchané aférou středočeského hejtmana Davida Ratha na pověsti ČSSD. Přiznává, že strana ráda využívala Rathových předností, a příliš netušila o pozadí jeho středočeského hejtmanství. Trvá však na tom, že Rath byl v tomto směru výjimka a ostatní sociálně demokratičtí hejtmani dělají svou práci poctivě.

Oranžový Sobotka: V korupci mají prsty lidé dosazení ODS
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

V rozhovoru pro MF DNES Bohuslav Sobotka řekl, že nemá problém s tím, že předmětem vyšetřování jsou i jeho hovory s Davidem Rathem. Podle něj v dnešní době musí každý politik žít v neustálém střehu. „Každý veřejný činitel musí počítat s tím, že cokoliv v dnešní době řekne, může být interpretováno jakýmkoliv způsobem,“ uznává.

Připouští že kauza Davida Ratha do značné míry poškodila práci celé ČSSD. „Kauza Davida Ratha do značné míry zdiskreditovala snahu ČSSD o boj s korupcí. Obávám se, že kauza poškodí i řadu hejtmanů a krajů, kteří nemají žádné skandály,“ komentuje.   

Největší selhání Davida Ratha podle něj spočívá v tom, že přivedl na krajský úřad Kateřinu Pancovou a Petra Kotta. To prý nebyli lidé vzešlí ze struktur ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete popravdě odpovědět?

Jak je to s tím přidělovaní dotací Agrofertu, vy tvrdíte, že vám dala EU zelenou, Piráti opak. Můžete zveřejnit vysvětlení od orgánů EU jak to je? Jestli nemáte co tajit, tak nevidím důvod tajit ani odpověď z EU.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důvěryhodný „práskač” a „ti správní novináři.” Sněmovna zápasí s dědictvím po Fialovi

4:44 Důvěryhodný „práskač” a „ti správní novináři.” Sněmovna zápasí s dědictvím po Fialovi

DSA a EMFA. Dvě evropská nařízení, která mají regulovat sociální sítě a média, stále leží v Poslanec…