Orbán? Super! Ale já nemůžu, napsal Václav Klaus ml. Oč jde?

14.02.2019 7:00

Za čtyři děti žádné daně. Tak zní návrh maďarského premiéra Viktora Orbána. A velmi jej oceňuje poslanec ODS Václav Klaus mladší. „To je super nápad. Ale navrhnout to u nás nemůžu já, protože by to byl extremistický hybridní ruský útok na daňovou soustavu,“ poznamenal. Své pak uvedl i Jaroslav Foldyna z ČSSD.

Orbán? Super! Ale já nemůžu, napsal Václav Klaus ml. Oč jde?
Foto: Repro XTV
Popisek: Poslanec Václav Klaus mladší v interview s Janou Bobošíkovou na XTV

Maďarský premiér Orbán chce podpořit vyšší porodnost v zemi. Rozhodl se tak rodinám s větším počtem dětí slíbit finanční podporu, ale i ulevit. Rodiny se čtyřmi a více potomky už prý nikdy nebudou muset platit daň z příjmu, píše Blesk. 

„V Evropě se rodí méně a méně dětí. Odpovědí Západu je přistěhovalectví. Za každé chybějící dítě přijde nové a čísla budou zase v pořádku. My ale o čísla nestojíme, my potřebujeme maďarské děti,“ poznamenal ke svému návrhu Orbán.

„To je super nápad!! Ale navrhnout to u nás nemůžu já, protože by to byl extremistický hybridní ruský útok na daňovou soustavu,“ poznamenal občanský demokrat Václav Klaus mladší (ODS).

„Veškeré přídavky a výhody na děti by měly být formou odpočtu z daní. Současná situace nahrává našim spoluobčanům, kteří se sice starají o porodnost, ovšem nepracují a k práci nevedou ani své potomky,“ zaznělo pak v diskuzi. „No vždyť ti žádné daně stejně neplatí – těm by to nijak nepomohlo,“ dodal Klaus. 

 „Mně to nepřijde jako dobrý nápad, 4. potomka už vážně nedám,“ napsal s úsměvem další uživatel. I pro toho našel Klaus odpověď. „Zákony jsou pro všechny, a pro dobro, ne abyste z toho měl prospěch,“ podotkl.

„Pan Orbán má řešení, které tady chybí. Takovouto podporu pracující rodiny si můžeme jen přát,“ podotkl pak na svém facebookovém profilu sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

21:45 Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

V posledních letech důvěra v lékaře u části české populace značně utrpěla. Kvůli covidu se, podle bý…