Orchestr, který nepustili do Číny, zahraje americkému velvyslanci. Bude to prý mít „vyšší princip“

06.09.2019 18:51 | Zprávy
autor: čtk

Americké velvyslanectví v Praze příští týden uspořádá koncert orchestru PKF – Prague Philharmonia. Konat se bude v době, kdy Čína kvůli neshodám s vedením Prahy zamítla domluvená turné již čtyřem českým hudebním souborům, PKF je jedním z těchto těles. Koncert bude mít podle tiskové zprávy americké ambasády zvláštní symboliku.

Orchestr, který nepustili do Číny, zahraje americkému velvyslanci. Bude to prý mít „vyšší princip“
Foto: pixabay.com
Popisek: housle, ilustrační foto

Vystoupení se podle ambasády uskuteční 12. září v zahradách Petschkovy vily, která velvyslancům Spojených států slouží jako rezidence. PKF na koncertě se speciální symbolikou, jak uvádí tisková zpráva, pod taktovkou šéfdirigenta a hudebního ředitele PKF Emmanuela Villauma zahraje dvě díla Ludwiga van Beethovena, a to předehru Coriolan a Sedmou symfonii.

„Hudba mluví řečí, které rozumí všichni lidé dobré vůle. Musíme zajistit, aby se šířila svobodně a nezávisle, čímž přispěje k většímu porozumění mezi různými kulturami,“ uvedl ke koncertu americký velvyslanec v Praze Stephen King. Souvislost s Čínou americké velvyslanectví výslovně v tiskové zprávě neuvedlo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Evropský koordinovaný přístup

Myslíte, že lze na něco takového fakt spoléhat, a že to přinese něco pozitivního? Vždyť za většinu problémů co se týká energetiky a nejen jí může podle mě právě EU svou politikou nebo to snad vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tohle jsou dezinformace.“ Kalousek udeřil na Pokornou z Deníku N

18:45 „Tohle jsou dezinformace.“ Kalousek udeřil na Pokornou z Deníku N

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek zareagoval na výtky novinářky Zdislavy Pokorné z Deníku N k…