Organizace žaluje pražský magistrát. Chtěli prý 15 tisíc za vyhledání informací

16.12.2011 19:27

Organizace Acta non verba žaluje pražský magistrát. Prý porušil zákon, když si jeho úředníci za poskytnutí informací naúčtovali 15 000 korun. Magistrát se zatím k žalobě nevyjadřuje, neboť se o ní dozvěděl z médií.

Organizace žaluje pražský magistrát. Chtěli prý 15 tisíc za vyhledání informací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor Bohuslav Svoboda
reklama

"Naším cílem není jen vysoudit zpět od pražského magistrátu 15 000 korun, ale především změnit praxi při poskytování informací," uvedl Vojtěch Razima v tiskové zprávě.

Jeho organizace Acta non verba před dvěma lety žádala informace o nájemních smlouvách na billboardy v ulici K Barrandovu v Praze. Částka, kterou úředníci vyčíslili, znamená, že hledáním 78 nájemních smluv strávili celkem devět pracovních dnů. "Taková představa je jistě absurdní," míní Razima.

Na magistrát žaloba zatím nedorazila

"Je právem sdružení postupovat podle svého uvážení a rozhodnutí bude na soudu," reagovala mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská. Praha nemá žalobu k dispozici, nemůže se k ní tedy vyjádřit.

Sdružení nedávno upozornilo, že hlavnímu městu hrozí kvůli výpovědi smlouvy o pronájmu ostrova Štvanice až miliardová smluvní pokuta. Vedení Prahy i nájemce to ale odmítají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

11:45 Odporní lidé z TOP 09. Svinstvo. Protektorát hákového kříže. Historii nelze přepsat, vzkazuje dokumentarista starostovi Kolářovi

„Odporní lidi, podlost a svinstvo,“ bouchly saze režisérovi Davidu Martínkovi poté, co zjistil, že v…