Osm cizinců s padělanými pasy. Policie je zadržela na letišti v Brně

26.09.2018 20:59

Cizinecká policie zadržela na brněnském letišti osm cizinců, kteří se označili za Syřany, s padělanými osobními doklady. Přiletěli dnes v noci letadlem z řeckého Kosu. ČTK to řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Jde o šest mužů a dvě ženy.

Osm cizinců s padělanými pasy. Policie je zadržela na letišti v Brně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policie, ilustrační foto

„Jedná se o osm cizinců, předběžně Syřanů, ale už teď je jasné, že všichni Syřané nebudou. Všichni měli padělané osobní doklady, respektive tři z nich jeli na pravé občanské průkazy státu Evropské unie, ale takzvaně na podobu, to znamená, že držiteli byl někdo jiný,“ uvedla mluvčí. Pět dalších mělo podle ní padělky občanských průkazů státu EU. Mluvčí dodala, že jedna z žen je těhotná.

Cizinci se jako Syřané představili, u dvou ale policie nalezla pravé doklady iráckého původu. Podle mluvčí se ve čtvrtek rozhodne, zda budou obviněni z trestného činu padělání dokladů. Cizinci o azyl zatím nepožádali, ale můžou tak kdykoliv učinit.

Na hranicích na Břeclavsku se dnes shodou okolností konalo policejní cvičení, které prověřovalo možnost znovuzavedení kontrol na hranici. Policisté u Valtic na Břeclavsku i cvičně jednu skupinu migrantů zadrželi. Lidí, kteří se snaží na jihu Moravy nelegálně překročit hranici, podle policejních statistik ubývá. Za celý loňský rok policisté v kraji chytili 97 lidí, letos to od ledna do června bylo jen 19 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

13:51 To je sranda: „Klimatický mládežník“ drží hladovku. A tohle mu Češi provedli

Aktivisté z Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) už jsou zase na scéně. Tentokrát drží hlad…