Ostrava, Zlín a Plzeň mají mít ode dneška nové primátory

6. 11. 2014 6:09

Noví zastupitelé tří krajských měst si dnes zvolí primátora. Do vedení Ostravy by měl podle koaliční dohody usednout padesátiletý Tomáš Macura (ANO), v Plzni by to měl být jednačtyřicetiletý lídr ČSSD Martin Zrzavecký a ve Zlíně znovu Miroslav Adámek z vítězného hnutí STAN. Své primátory si dnes zvolí také dvě statutární města, Kladno a Frýdek-Místek. V Kladně by se měl stát primátorem Milan Volf z vítězné Volby pro Kladno, Frýdek-Místek povede Radim Vrbata z ANO.

Ostrava, Zlín a Plzeň mají mít ode  dneška nové primátory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radniční věž v Ostravě

V Ostravě volby vyhrálo hnutí ANO, které ve třetím největším městě republiky utvořilo po složitém vyjednávání koalici na vládním půdorysu s ČSSD a KDU-ČSL. Koalice má v pětapadesátičlenném zastupitelstvu převahu 31 hlasů. ANO má 15 mandátů, ČSSD 12 a lidovci čtyři.

Ve Zlíně utvořilo koalici vítězné hnutí STAN s ANO, které skončilo ve volbách druhé. V jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu má koalice 26 mandátů - STAN jich získalo 18, ANO osm. V opozici skončila sociální demokracie, KDU-ČSL, která kandidovala společně s hnutím Zlín 21, a komunisté.

Plzeň: Vítězné hnutí bude v opozici

V Plzni hnutí ANO sice ve volbách zvítězilo, nakonec ale bude v opozici. Na pokračování koalice ve čtvrtém největším městě republiky se dohodly ODS a ČSSD. Mají po deseti mandátech a s nimi budou v koalici ještě lidovci a Občané patrioti. V zastupitelstvu bude mít koalice 27 ze 47 křesel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

17:40 Zeman pronesl drsná slova v obci Vintířov: Rudé trenky? Chyba Hradní stráže, že ty kominíky nesestřelila. Americká ochranka by je rozstřílela na padrť!

Prezident Miloš Zeman navštívil v rámci své cesty po Karlovarském kraji obec Vintířov, kde se setkal…