Stojka patří mezi Romy za velkou autoritu. „Budeme apelovat na Romy, aby nepáchali kriminální činy. Kdo to nebude dodržovat, toho nejprve upozorníme a potom sami vydáme spravedlnosti,“ slíbil Stojka.
Romové jsou ohrožováni na životě a bouří se. Semknou se jako národ
Svým prohlášením reagoval na neonacistickou demonstraci, která proběhla v srpnu v Ostravě. Varoval také před katastrofou, která se na Romy žene.
„Romové jsou ohrožováni na životě a začínají se bouřit. Jednotlivé klany se spojují a semknou se jako národ,“ tvrdí Stojka. Podle něho napětí mezi Romy neustále stoupá. Zároveň ale rostou obavy, romské matky se obávají posílat své děti do škol.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
novinky.cz , Ostrava , Romové , Stojka
autor: vfe
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
- 14:09 Podporovalo Rusko Trumpa? Aféra FBI nabírá úplně jiný směr
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR