Ostuda! volá Zdechovský. Vyšetřovací tým rozebral ruskou bojovou techniku. Toto se našlo

04.06.2022 11:52 | Ze sítí
autor: nab

Evropská unie definitivně schválila šestý balík sankcí za ruskou invazi na Ukrajinu, jehož součástí je zákaz dovozu většiny ruské ropy od přelomu roku. Největší ostudou některých západních států je, že přes toto embargo dodávaly Rusům techniku, říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) opírající se o výsledky týdenní práce malé „vyšetřovací skupiny“ Conflict Armament Research (CAR), které zveřejnil list The New York Times.

Ostuda! volá Zdechovský. Vyšetřovací tým rozebral ruskou bojovou techniku. Toto se našlo
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

„Vyšetřovací tým“ skupiny CAR za pomocí šroubováků, pájek a lup „prozkoumali každý dostupný kus ruské techniky včetně laserových dálkoměrů a naváděcích systémů střel s plochou dráhou letu“.

„Pokročilé ruské zbraně a komunikační systémy jsou postaveny na základě západních chipů,“ uvedl jeden z členů „vyšetřovacího týmu“ Damien Spleeters. Podle něj se ruské firmy po desetiletí těšily z neomezených dodávek západních komponent z EU i USA, jako byly mikroprocesory, elektrické obvody, antény, ale také motory. V ruských obrněncích jsou namontována termovizní zařízení francouzské firmy Thales, která se využívají i při navádění palby.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Účetnictví strany

Můžete nějakými důkazy vyvrátit, že je pod vaším vedením strany účetnictví a hospodaření strany dost pochybné a netransparentní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po přání Trumpovi Macinka přepnul a týral opozici na citlivém místě

10:00 Po přání Trumpovi Macinka přepnul a týral opozici na citlivém místě

Popřát prezidentovi spojenecké země je slušnost. Pokud se vám to nelíbí, běžte si poplakat na ruskou…