Otevřít obchody, ale tvrdě trestat. Plán rozvolnění

17. 2. 2021 12:51

Firemní sociolog Vojtěch Bednář představil plán, jak vyvést Česko z krize. Na jedné straně volá po tom, že je třeba lidi nechat žít, ale jedním dechem hned dodává, že je třeba je tvrdě trestat.

Otevřít obchody, ale tvrdě trestat. Plán rozvolnění
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Sociolog Vojtěch Bednář
reklama

Za úterý v České republice přibylo takřka 12 500 nově covid pozitivních a počet úmrtí spojených s covidem překonal 18 500. Máme jedny z nejhorších koronavirových čísel v Evropě a premiér Andrej Babiš teprve teď, po vice než roce trvání epidemie, spěje s opozicí k dohodě o přijetí pandemického zákona, který by měl Čechům, Moravanům s Slezanům dovolit žít bez nouzového stavu.

Anketa

Skončí letošní ,,covidová zima" celonárodní tragédií?

76%
24%
hlasovalo: 5353 lidí

Firemní sociolog Vojtěch Bednář by však podle vlastních slov zašel dál. Otevřel by školy i obchody. Ale tam, kde by se nedodržovala protiepidemická opatření, by přikročil k tvrdým trestům.

„Otevřít obchody, nařídit v nich a pokud možno všude v dosahu dalších lidí povinné respirátory, tyto respirátory lidem rozdat nákladem státu. Otevřít školy, zajistit přiměřené testování žáků. Umožnit společenský život, přenést zodpovědnost na jednotlivé občany a na tzv. lokální autority (třeba vedoucí obchodů). Striktně a tvrdě kontrolovat dodržování opatření; nošení respirátorů, dodržování rozestupů, dezinfekci, trestat lokální autority za nedodržení při prvním výskytu (zákazník bez respirátoru v obchodě = uzavření provozovny). A samozřejmě urychlit očkování. Toto je můj recept. Většině společnosti se uleví, lidé budou kooperativnější, budou respektovat opatření a epidemická "čísla" se budou snižovat. Tvrdošíjné trvání na "lockdownu" který je fakticky nevymahatelný, nás z toho nedostane,“ napsal na Facebook

Řada lidí však již dnes opatření nedodržuje, takže se nabízí otázka, zda by své chování změnili.

Plán sociologa Bednáře na zvládnutí covidu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

15:14 Ruská ambasáda vydala stanovisko na americkém Facebooku. Orkán reakcí by srovnal panelák se zemí

ParlamentníListy.cz v pondělí mapovaly reakce fanoušků předsedy ODS na jeho facebookovém profilu pot…