Otíráte se o Havla, nýmandi, řekla Kubišová. A teď rána: Peníze a ČT

04.01.2021 9:54

Marta Kubišová pláče. V ČT končí pořad, který pomáhal zvířatům. Prý kvůli nedostatku peněz ve veřejnoprávní televizi.

Otíráte se o Havla, nýmandi, řekla Kubišová. A teď rána: Peníze a ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marta Kubišová

V České televizi definitivně končí pořad „Chcete mě“, který pomohl najít nový domov tisícům psů i koček z útulků. Hlavními tvářemi pořadu byli zpěvačka Marta Kubišová a bavič a vzpěrač Zdeněk Srstka. Zdeněk Srstka opustil tento svět v roce 2019 v 83 letech.

Anketa

Líbí se vám současné české filmy?

4%
82%
hlasovalo: 13318 lidí

Marta Kubišová v rozhovoru pro Blesk konec pořadu oplakala.

„No pláču! Lhala bych, kdybych tvrdila, že ne. Je mi to strašně moc líto, že po devětadvaceti letech končí pořad, který zvířatům opravdu pomáhal. ... A že to potřebují,“ prohlásila v rozhovoru pro deník Kubišová. „Byla to moje srdeční záležitost. Němým tvářím se musí pomáhat,“ dodala.

Pořad podle ní končí kvůli nedostatku peněz.

Vedení televize však tvrdí, že pořad končí, protože lidé už dnes psům i kočkám hledají domov jinak. Především na sociálních sítích.

První díl pořadu „Chcete mě“ se vysílal na počátku května 1992.

Kubišovou prý trápí zdravotní problémy, ale i kdyby se cítila v pořádku, pořad by dál nemoderovala. Kvůli koronaviru. Přece jen jí je už 78 let a nedýchá se jí nejlépe, takže je opatrná.

V rozhovoru pro Deník N uvedla, že kvůli koronaviru nijak zvlášť neslavila ani loňský 17. listopad. Zdá se jí, že dnes už lidé řeší jiné problémy než před třiceti lety. Hodně lidí se dnes kvůli koronaviru bojí o práci.

Od současných politiků si drží odstup. Není však tajemstvím, že si cenila Jaroslava Kubery a Václava Havla. Vadí jí, jak si dnes o Václava Havla kdekdo otírá boty.

Václav mi chybí právě proto, že jeho občasné glosy a rozhovory by podporovaly směr smýšlení a konání, které vytvořil. A vždycky mě strašně štvalo, že kdejaký nýmand – skutečně nýmand – se o toho Václava otíral. To jsem si říkala, že člověk musí nejdřív umřít, aby ostatní našli odvahu čistit si o něj boty jako o rohožku. Tohle mě tedy bralo,“ rozzlobila se Kubišová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

13:40 „Volím TOPku. Támhle je Šlachta. Aspoň to tu bude někdo hlídat. Já Piráty, zatím nic nerozkradli.“ Zaznělo u největších „zrůdností“ Brna

PŘEDVOLEBNÍ REPUBLIKA Město naplánovaných, ale nedodělaných staveb. Tak zhodnotil Brno průvodce po j…