Otrávená řeka: Gazdík už ukazuje prstem. Jenže, důkaz neukázal. Přišla odveta z vlády

26.09.2020 20:54

Kriminalisté při vyšetřování úhynu ryb v Bečvě zjistili vyústění kanálu, ze kterého vtekl kyanid do řeky. Na kanál je napojeno mnoho společností, poslanec za hnutí STAN Petr Gazdík má však o viníkovi jasno. To se ale nelíbí například ministru životního prostředí Richardu Brabcovi (ANO).

Otrávená řeka: Gazdík už ukazuje prstem. Jenže, důkaz neukázal. Přišla odveta z vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

Anketa

Podporujete nový plán EU na povinnou relokaci migrantů?

2%
98%
hlasovalo: 36000 lidí
Poslanec Petr Gazdík sdílel na svém facebookovém profilu v souvislosti s otravou ryb v Bečvě fotomontáž z plakátu hnutí ANO. Na něm jsou ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a premiér Andrej Babiš (ANO). K tomu je dopsáno: Zbavit Bečvu ryb! Hotovo. ANO, Agrofert, DEZA, kyanid.

Gazdík k tomu následně přidal svůj komentář. „Hotovo! V Bečvě už je líp,“ poznamenal s narážkou na slogan hnutí – ANO, bude líp. Jednou ze společností, o nichž se hovoří, že by mohla stát za katastrofou v Bečvě, je totiž i DEZA z koncernu Agrofert. Ta se však nařčení brání s tím, že s kyanidem nepracuje.

Kriminalisté zatím skutečného viníka úhynu ryb v řece nemají.

„Odkud čerpáte prosím tuhle informaci???? Nebo jde jen předvolební fake news?“ rozhorlil se následně v diskusi pod Gazdíkovým příspěvkem jeden z uživatelů sociální sítě. 

„Omlouvám se, ale furt jsou nějaké volby a ve srovnání s nimi je ten průser pro mě větší problém. Mám to štěstí, že nejsem závislý na politice... Naopak... Svoje zdroje prozrazovat veřejně nebudu, nechci je vystavit šikaně typu ‚naši na ně klekli‘,“ odvětil Gazdík.

Ještě ostřeji se pak proti Gazdíkově informaci ohradil ministr životního prostředí Brabec.

„Jsem zvědav, jestli se omluvíte, až vyjde pravda najevo. Ale nečekám to od vás,“ napsal Brabec.

„Rád, pokud se mýlím. Ale moje zdroje jsou velmi věrohodné,“ odvětil Gazdík.

„Pevně doufám, že už se brzy od Policie ČR dozvíme, kdo to byl...“ dodal Brabec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zánik strany! Piráty ovládla divná skupina.“ Na Bartoše se zle valí minulost

7:47 „Zánik strany! Piráty ovládla divná skupina.“ Na Bartoše se zle valí minulost

Po volbách někteří členové České pirátské strany opustili její řady. Nedávno pedagog Petr Daubner, k…