Otřesené Česko: Všechno zakázali! Ale pozor, co Milion chvilek? Dnes má akci... Začala mela, ale i vtípky

10. 3. 2020 10:37

Česko začíná brát koronavirus vážně. Od dnešního večera jsou zakázány hromadné akce nad 100 lidí. Oznámila to Bezpečnostní rada státu. Spolu s ukončením školní výuky. Opatření už pochválil Miroslav Kalousek a Petr Fiala. Koho se dotkne? Sportovců. Ale možná i Milionu chvilek. Na dnešek měl totiž naplánovanou akci v Pardubicích. Pro více než 100 lidí.

Otřesené Česko: Všechno zakázali! Ale pozor, co Milion chvilek? Dnes má akci... Začala mela, ale i vtípky
Foto: Repro ČT24
Popisek: Premiér Andrej Babiš a Adam Vojtěch
reklama

Opatření proti koronaviru nabírají na obrátkách. Bezpečnostní rada státu od dnešních 18 hodin zakázala akce s účastí nad 100 osob, ať už sportovního, náboženského, kulturního, či jiného rázu. A od zítřka se kvůli riziku šíření koronaviru ruší výuka na základních, středních i vyšších odborných a dalších školách, informoval premiér Andrej Babiš.

Seznam zákazů a informací naleznete ZDE.

Opatření vzápětí pochválil předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Pokládám to za sice opožděné, ale správné rozhodnutí, které podporuji,“ prohlásil.

Kalousek ještě před vyhlášením zrušil akce, na kterých se s ním lidé mohli sejít. „S velikou lítostí ruším až do odvolání ‚Piva s Mirkem‘. Přijde mi neodpovědné pořádat akce, kde se lidé mohou navzájem zbytečně nakazit. Děkuji za pochopení,“ oznámil.

„Dnešní rozhodnutí vlády je správné. Není to pro nikoho snadné, ale je to nutné. Není nic důležitějšího než ochrana zdraví a bezpečnosti občanů. Současně je potřeba kompenzovat ztráty podnikatelů a živnostníků, které rozhodnutí postihne,“ přidal se předseda ODS Petr Fiala.

„Jen pro všechny, co jsou hysterický z nekompetentního Babiše: všechna rozhodnutí zjevně dělá Roman Prymula, který je, ať je jakej je, skutečně epidemiolog (t. č. náměstek ministra),“ dodal k tématu komentátor Lidových novin Kamberský.

Kdo na zákaz doplatí? Celkem pochopitelně tím utrpí sportovní utkání, i když někteří už zlomyslně poznamenali, že některé sporty ani 100 diváků nenalákají.

Koho se zákaz přímo dotkne, je zřejmě spolek Milion chvilek pro demokracii. Na dnešek má v rámci Štafety pro demokracii nahlášenou akci v Pardubicích. Na akci se přihlásilo 260 lidí, dalších 774 je zainteresovaných. Akce má začít hodinu před vypuknutím zákazu na Náměstí Republiky, v klubu ABC pak má probíhat debata na téma „Dopravní obslužnost“ s odborníky a veřejně známými osobnostmi. Kolik lidí se zúčastní akce na náměstí a kolik pak přijde na debatu, není jasné. Ještě včera se spolek pochlubil vzácným hostem. „Je nám velkou ctí, že na Štafetu pro demokracii v Pardubicích se k nám přidá také česká herečka a režisérka PETRA NESVAČILOVÁ!“ oznámil. Další akce se měla konat 24. března v Hradci Králové, následující 7. dubna v Ústí nad Labem. Těch se zákaz dotkne zcela jistě, bude-li stále platit.

Asi hodinu po vyhlášení zákazu spolek na Facebooku oznámil, že se akce ruší. "Přerušujeme Štafetu. Kvůli možnosti dalšího šíření nového koronaviru vláda dnes preventivně nařídila zrušení všech akcí nad 100 lidí. Vládní rozhodnutí respektujeme. Proto až do odvolání přerušujeme Štafetu pro demokracii a to včetně dnešního happeningu od 17 hodin a debaty od 18 hodin v Pardubicích," oznámili aktivisté spolu s informacemi o zákazech. "Toto není konec Štafety pro demokracii. Až to situace dovolí, navážeme tam, kde jsme přestali," oznámili svůj úmysl se k akcím vrátit, až riziko opadne.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

21:29 Soukromé byty dejte těm, co je potřebují! Mladík z Prahy řešil bydlení. A má nápad

Český rozhlas pátral po tom, jak se mladým lidem shání vlastní bydlení. „Je to hrozně nespravedlivý,…