Ovarobureš, chudák Sobotka, milovníci Ruska! Milion chvilek šturmuje: Jiří Ovčáček bude koukat

18.06.2019 10:52 | Zprávy
autor: kas

Nedělní demonstrace na pražské Letné se blíží a aktivita na tzv. Chvilkové skupině i na oficiálním profilu Milionu chvilek roste. Zveřejněn byl například komentář ekonoma Tomáše Sedláčka, který tvrdí, že Babiš je jak kozel zahradníkem a jeho střet zájmů zastiňuje i jeho „nejodvážnější činy“. Které však podle něj žádné neudělal. Dále je zde 11 důvodů, proč jít na demonstraci. Spolu s vysvětlením, proč voliči volí raději Babiše než ČSSD. Jedná se prý totiž o vulgární pravičáctví.

Ovarobureš, chudák Sobotka, milovníci Ruska! Milion chvilek šturmuje: Jiří Ovčáček bude koukat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi a ministryni Marii Benešové na Václavském náměstí. Příští se uskuteční v neděli 23.6. na Letné

„Chudým bral a sobě dal. Kozel zahradníkem, vlk pasáčkem,“ popisuje Andreje Babiše Tomáš Sedláček v textu psaném pro Hospodářské noviny a dodává: „Pro mnoho lidí v této republice, zdá se, vypadá střet zájmů jako jakási nevinná konstelace, kde není úplně zřejmé, co člověk chce (má ‚střet ve svých zájmech‘). Jedná se ovšem o věc mnohem závažnější, v ekonomii je to jeden z největších hříchů, a to hned z několika důvodů.“

Jde o to, že střet zájmů zamlžuje úsudek, zkresluje volbu. „Nemohu se rozhodovat nezávisle, jsem-li na něčem závislý. Kozel nedokáže ani pořádně posoudit, co na zahrádce pěstovat (zelí, zelí, zelí!). Květiny? Brambory? Nic z toho. Není tedy problém jen to, že kozel sní zelí, které není pro něj, ale že to ovlivní péči o vše, co se na zahradě pěstuje. Člověk ve střetu zájmů nemůže ani jednu svou funkci vykonávat moc dobře, protože mu překáží ta druhá,“ říká ekonom.

A ukazuje to na příkladu Agrofertu: „Pokud (již) nemá náš premiér s Agrofertem nic společného, proč se do vyšetřování EK vůbec montuje? Mělo by mu to přece být ukradené. Teď je z útoku na jednu firmu, která je podezřelá, že kradla a nadále okrádá Českou republiku, hned útok na celou Českou republiku.“

„Z celé EU je najednou nepřítel − a to už je šílená cena za tuto šílenost. Kdyby dotyčný premiér nebyl ve střetu zájmů, bylo by v jeho nejlepším zájmu tuto ‚hydru‘ vyšetřit,“ tvrdí Sedláček a dodává, že v České republice již téměř není úřadu, který by nebyl zaslepen premiérovým vlivem. „Je přece šíleně špatně, že tyto věci musí premiérovi říkat ulice a Evropská komise, a ne například ministryně spravedlnosti,“ míní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Nemyslíte, že tohle může být konec Motoristů?

Dobrý den, asi budete hájit Macinku, ale přesto se zeptám, zda vám jeho jednání s prezidentem včetně těch jeho SMS přijdou v pořádku? Nemyslíte, že vám celá ta kauza kolem jmenování Turka přerůstá přes hlavu a jen vás poškozuje? Nebo myslíte, že Vám přinese nějaké politické body?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To mluvíte o demokraticky zvoleném poslanci?“ Šebelová se pustila do Rajchla tak, že do toho vstoupil Moravec

20:30 „To mluvíte o demokraticky zvoleném poslanci?“ Šebelová se pustila do Rajchla tak, že do toho vstoupil Moravec

Místopředsedkyně STAN Michaela Šebelová označila poslance SPD Jindřicha Rajchla za „pátou kolonu“, k…